НАПК представило список из десяти основных нарушений в декларациях, которые были проверены в августе.
Национальное агентство по предотвращению коррупции сообщило, что в августе провело 94 полных проверки деклараций по новому риск-ориентированному подходу. Выявлены недостоверные сведения в 42 декларациях, или в 45% из завершенных, почти на 761,6 млн грн, признаки необоснованности активов на 1,2 млн грн и признаки незаконного обогащения почти на 100 млн грн. Об этом проинформировали на официальном сайте НАПК.
В августе в соответствующие инстанции было отправлено 32 обоснованных заключения, а в суд поступило 3 протокола о совершении административных правонарушений.
У серпні НАЗК також підготувало три протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до частини 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), пов’язані з декларуванням недостовірної інформації. Ці протоколи стосуються осіб, які займають відповідальні та особливо відповідальні посади, і були направлені до суду для подальшого розгляду.
На сьогоднішній день за вісім місяців було ініційовано 711 комплексних перевірок, з яких 378 вже завершено, а 333 знаходяться на стадії виконання.
З 378 завершених перевірок виявлено недостовірні відомості (встановлено ознаки правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та ст. 366-2 КК України), ознаки незаконного збагачення чи необґрунтованості активів, а також порушення конфлікту інтересів у 187, або у 49,5 % від завершених перевірок, тобто у кожній другій декларації, що перевірена. Це свідчить про те, що застосування ризик-орієнтованого підходу до відбору декларацій на повну перевірку позитивно вплинуло на ефективність проведених перевірок.