Головні держави Європейського Союзу готові збільшити військову та фінансову допомогу Україні, заявив Сікорський.
Найбільші країни ЄС готові взяти на себе більший тягар військової та фінансової підтримки України.
Під час спільної пресконференції у Варшаві міністри закордонних справ країн "Веймарського трикутника плюс" (Польща, Німеччина, Франція та Італія) зробили важливу заяву. Про це повідомив глава польського МЗС Радослав Сікорський, передає кореспондент Укрінформу.
На початку пресконференції глава польської дипломатії, згадуючи про 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, попросив усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять українських жертв агресії РФ.
"Ця подія втілює нашу солідарність та єдність з українським народом, що мужньо і рішуче відстоює свою незалежність від жорстоких агресорів," - зазначив Сікорський.
Він зазначив, що зустріч міністрів стала чудовою можливістю для формування "єдиного повідомлення" новій адміністрації США, підкреслюючи, що сильні трансатлантичні зв'язки відповідають "нашим спільним інтересам, оскільки вони зміцнюють політичний, економічний та військовий вплив".
"Ми впевнені, що в актуальних геополітичних умовах співпраця між Європою та США є надзвичайно важливою для забезпечення безпеки та розвитку євроатлантичної спільноти. Лише сильні трансатлантичні відносини зможуть забезпечити ефективний опір зростаючим викликам з боку Росії та інших держав", - підкреслив Сікорський.
Він зазначив, що міністри досягли згоди: "Європа повинна активніше брати на себе відповідальність за свою безпеку", зокрема через більш рівномірний розподіл обов'язків серед країн Північноатлантичного альянсу.
За його словами, зміцнення європейського оборонного потенціалу має йти у парі із збереженням активної участі США (у гарантування безпеки трансатлантичного простору - ред.).
Глава польської дипломатії зазначив, що разом з майбутнім верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Каєю Каллас міністри розглянули "можливості посилення підтримки України".
"У цьому зв'язку я з вдячністю підкреслюю, що провідні країни Євросоюзу готові взяти на себе додаткову відповідальність у наданні військової та фінансової допомоги Україні," - зазначив Сікорський.
Він зазначив, що в умовах потенційного скорочення підтримки України з боку США, європейські міністри дійшли висновку, що "примус України до мирних угод, які не відповідають її інтересам або не мають підтримки населення, матиме негативний вплив на стабільність держави".
"Розробка сценаріїв для врегулювання конфлікту та зупинки агресії з боку Росії повинна відбуватися в тісній взаємодії з українською державою. Ми виступаємо за збереження і посилення санкцій проти Росії, доки вона не вийде з території України та не компенсує витрати на відновлення країни", - підкреслив Сікорський.
Він зазначив, що санкції суттєво зменшують військову спроможність Росії, економічно ізолюючи країну. На його думку, всі існуючі недоліки в механізмі санкцій потрібно усунути.
"Ми усвідомлюємо, що путінська Росія продовжує бути однією з найбільших загроз не тільки для Європи, але й для світового порядку в цілому. Її мета полягає в повному знищенні європейської системи безпеки. Тому необхідно рішуче виступати проти імперських прагнень Росії", - зазначив міністр закордонних справ Польщі.
Після проведення зустрічі міністри підписали спільну декларацію.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Варшаві зібралися голови "Великої пʼятірки" Євросоюзу (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії), а також представник Великої Британії.