Оголошено розмір підвищення податку на додану вартість, який Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні -- Delo.ua
Міжнародний валютний фонд пропонує підвищити податок на додану вартість в Україні на 2 процентні пункти. Як повідомляє "РБК-Україна", це питання порушувалося під час роботи місії фонду в Києві.
Згідно з положеннями статті 193 Податкового кодексу, на сьогоднішній день загальна ставка податку на додану вартість (ПДВ) складає 20% від бази оподаткування. Проте для імпорту лікарських препаратів і медичних виробів, а також для театральних вистав, музичних концертів, кінопрокату, організації виставок, екскурсій і спортивних подій, а також для діяльності готелів передбачена знижена ставка у розмірі 7%.
В свою чергу, для ввезення низки агрокультур (пшениця, ячмінь, кукурудза, соєвi боби, насіння рiпаку та соняшнику) застосовується ставка 14%. При експорті ж окремих товарів за окремими умовами, визначеними в статті 97 кодексу, ПДВ становить 0%, тобто не сплачується.
За словами джерел видання, знайомих з ходом переговорів України з МВФ, його експерти вважають, що ПДВ треба підіймати на 2 пункти, тобто до 22%, 9% та 16% відповідно.
Нагадаємо, що нещодавно голова комітету Верховної Ради з фінансових питань, Данило Гетманцев, у контексті чергової зустрічі з Міжнародним валютним фондом, до якої також долучилися представники Міністерства фінансів та Національного банку України, без детального пояснення повідомив про пропозицію фонду щодо підвищення ставки ПДВ.
"Складна дискусія. Чіткі виклики. Насправді, для Міжнародного валютного фонду є очевидним, що ресурси недостатні, навіть в контексті невдалого законопроекту ВР [№11416-д, що стосується підвищення податків]. Серед можливих додаткових джерел для поповнення бюджету розглядається ПДВ", - зазначив він.
Зазначимо, що вранці 11 вересня було офіційно повідомлено, що Україна та МВФ на рівні експертів домовилися про пʼятий перегляд програми Механізму розширеного кредитування (Extended Fund Facility, EFF) на 15,6 мільярда доларів.
На кінець червня Україна виконала усі умови, поставлені Міжнародним валютним фондом, включаючи як кількісні критерії, так і структурні маяки. Уряд сподівається на затвердження угоди Виконавчою радою МВФ, після чого країна отримає 1,1 мільярда доларів, які будуть використані для покриття невійськових витрат державного бюджету.