Уникайте надання планшета. Діти, які витрачають надмірно багато часу за екраном, можуть зіткнутися з проблемами у розвитку мовлення.


Не так давно проведене дослідження в Естонії показало, що діти з сімей, які витрачають багато часу перед екранами, мають проблеми з мовними навичками.

Учені опитали батьків понад 400 дітей у віці від двох з половиною до чотирьох років, щоб з'ясувати, як часте використання екранів впливає на розвиток мовлення. Вони виявили, що що більше діти проводили часу перед екранами, то гірші в них були показники зі словникового запасу та граматики.

Доктор Тійа Тульвісте з Тартуського університету, автор дослідження, наголошує, що для мовленнєвого розвитку дітей важливе особисте спілкування з дорослими. Коли діти і батьки відволікаються на екрани, кількість такого спілкування скорочується, що негативно позначається на розвитку мовлення. Особливо негативний вплив на мовні навички справили відеоігри.

Дослідження виявило, що батьки, які витрачають значну кількість часу за екранами, зазвичай виховують дітей зі схожими звичками. Проте спільне проведення часу перед екранами, наприклад, перегляд фільмів разом з усією родиною, не сприяло покращенню мовленнєвого розвитку.

Учені закликають до подальшого вивчення цього питання, особливо в контексті змін, спричинених пандемією COVID-19, коли екранний час різко збільшився.

Related posts