"Не маю наміру порівнювати": Зеленський розповів, якою була реакція Гарріса та Трампа на український план перемоги.
Зокрема, новообраний президент Сполучених Штатів може взяти під свою опіку План підтримки України, запропонувати додаткові ресурси або внести корективи в існуючу політику.
Президент України Володимир Зеленський назвав три майбутні варіанти розвитку подій, які можуть чекати на План перемоги України, після виборів президента в США у листопаді. Він також розповів про реакцію кандидатів у президенти США Камали Гарріс і Дональда Трампа на це.
Як інформує кореспондент УНІАН, про це заявив президент під час зустрічі з представниками ЗМІ.
"Я мав чудову зустріч з Трампом. Це був максимально позитивний досвід, і я дуже цьому радий. Це не перша, і вона була дійсно приємною, також я вже зустрічався з Гарріс. Не бажаю порівнювати ці зустрічі," - підкреслив Зеленський.
Президент також висловив свої думки щодо ймовірності затвердження рішення Сполучених Штатів стосовно застосування далекобійних ракет.
"Можливо, ця особа підтримає запропонований план, а може, запропонує щось більш суттєве або змінить курс. Я не можу стверджувати," - зазначив Зеленський.
У зв'язку з цим, журналісти запитали у президента, чи правдою є, що Україна встановила тримісячний термін для своїх партнерів щодо реалізації Плану перемоги або надання будь-якої відповіді. Крім того, у глави держави поцікавилися, який буде план "Б", якщо партнери відмовляться виконувати всі пункти, навіть після виборів у США.
"У нашому плані визначені терміни. Я лише зазначив, що ми маємо чітке уявлення про те, що плануємо здійснити протягом наступних трьох місяців. Крім того, в документі вказані конкретні дати, коли, на нашу думку, реалізація кожного з пунктів буде оптимальною," - підкреслив Зеленський.
Президент також висловив свою думку щодо аспекту питання, що стосується альтернативних планів.
"Окрім того, щоб не дати Росії окупувати Україну, я вважаю, їх немає для будь-кого. Є внутрішнє виробництво, коли ви знаходите альтернативу тій чи іншій зброї, - це єдине посилення. Коли ви знаходите цю альтернативу в закупках інших країн, тоді вам потрібно шукати альтернативні джерела фінансування. Ми їх знаходимо в заморожених російських активах. Ми змогли домовитися, і знайшли цей вихід", - відзначив Зеленський.
При цьому, він підтвердив, що кошти від заморожених активів прийдуть тільки на початку наступного року у вигляді траншів.
"Проте, ми все ж змогли знайти ці кошти. Це був наш план "Б" на випадок, якщо, скажімо, Сполучені Штати вирішать скоротити свою фінансову допомогу. Таке може трапитися. Тому нам доведеться шукати ресурси для закупівель та соціальної підтримки. І ці ресурси ми вже знайшли. З наступного року ми плануємо використовувати заморожені активи Росії", - зазначив Зеленський.
Він також висловив свою думку щодо підтримки Плану перемоги з боку чинного президента США Джо Байдена.
Володимир Зеленський зазначив, що команда почала розробляти План перемоги, щоб провести всебічний аналіз ситуації. Він підкреслив, що великі партнери, особливо під час виборів, можуть бути обережними через можливу реакцію Росії, адже усвідомлюють, що запропонований пакет може суттєво вплинути на їхні інтереси. Зеленський також зазначив, що хоча цей пакет є основою їхнього плану, партнери завжди можуть запропонувати альтернативні рішення, які призведуть до аналогічних результатів. "Я не наполягаю на єдиному шляху, але вважаю, що це буде ефективно. Якщо у вас є інші ідеї, прошу, висловлюйте їх", - сказав він.
Стратегія успіху - що відомо?
Раніше УНІАН інформував, що Польщі не були представлені конфіденційні додатки до плану виграшу.
"Наш внесок, очевидно, був значним, особливо на початку, коли він був найбільш необхідним", - пояснив заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський.
Крім того, Фіцо пояснив, що не так із планом перемоги Зеленського. За його словами, він не є реалістичним.
Вас можуть також зацікавити наступні новини: