Доступна технологія відновлює повну ємність акумуляторів: новий винахід науковців.
Новий підхід до переробки здатний розв'язати питання утилізації використаних акумуляторів електрокарів, мобільних телефонів та інших пристроїв.
Дослідники з Південної Кореї заявили про успішне розроблення екологічно чистої технології перероблення катодних матеріалів з використаних літій-іонних акумуляторів, яка відновлює відпрацьовані батареї до 100% їхньої первісної ємності. Про це пише Interesting Engineering.
У статті йдеться про нову доступну технологію, яка має на меті вирішення проблеми утилізації відпрацьованих батарей від електромобілів, мобільних телефонів та інших пристроїв електроніки. Прогнозується, що до 2040 року кількість електромобілів, які вийдуть з експлуатації, може перевищити 40 мільйонів. Метали, що містяться в акумуляторах електромобілів, становлять загрозу для навколишнього середовища, оскільки здатні забруднювати воду та ґрунти.
Згідно з інформацією в журналі, при класичному способі переробки відпрацьованих акумуляторів їх подрібнюють, а потім шляхом хімічних реакцій видобувають дорогоцінні метали, такі як літій, нікель та кобальт. Ця процедура потребує використання потужних хімікатів, значного нагріву, займає чимало часу і супроводжується утворенням великої кількості відходів.
Враховуючи ці недоліки, нині все більше популярності набирає технологія прямої переробки, що дозволяє відновлювати первинні матеріали без хімічних змін. Проте цей процес також має свої недоліки, зокрема високу вартість і складність виконання.
Вчені з Південної Кореї розробили інноваційний підхід, який дозволяє повернути відпрацьовані катоди до їхньої початкової форми. Вони стверджують, що цей новий метод переробки здатен відновити старі батареї до 100% їхньої початкової ємності, роблячи їх аналогами нових пристроїв. Ключовим етапом у цьому процесі є використання гальванічної корозії разом із відновлювальним розчином.
"Бром у відновлювальному розчині викликає спонтанне корозійне явище при взаємодії з алюмінієм у використаній батареї. У ході цього процесу електрони вивільняються з кородованого алюмінію і потім передаються до відпрацьованого катодного матеріалу", - зазначили науковці.
У публікації було зазначено, що на відміну від звичних підходів, нова технологія дозволяє відновлювати акумулятор без необхідності його розбирання, здійснюючи процес безпосередньо в середині комірки. Результати електрохімічних тестів підтвердили ефективність цього інноваційного методу, що було встановлено дослідниками.