Виявлено випадки фальшування освітніх документів та довідок ВЛК: у деяких областях затримали депутата та керівників територіальних центрів комплектування.
Співробітники Служби безпеки України разом із Національною поліцією викрили ряд нових схем, які використовувалися для ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за межі країни чоловіків призовного віку. У числі цих схем виявилися фіктивні вступи до навчальних закладів та підроблені медичні документи.
Джерело: Служба безпеки України, Офіс генпрокурора України
Інформація: Відповідно до повідомлень СБУ, у кількох областях України було затримано десять осіб, які організували подібні схеми.
Зокрема, депутатка Чернігівської міської ради сприяла призовникам уникнути мобілізації шляхом фіктивного вступу до коледжу. Вона організувала реєстрацію "студента", який отримав відповідну довідку для Територіальних центрів комплектування.
"У такий спосіб ухилянти отримували можливість уникнути призову як здобувачі передвищої фахової освіти", - повідомили в СБУ.
В Хмельницькій області правоохоронці затримали керівника відділу районного ТЦК, який за хабарі допомагав ухилянтам уникнути мобілізації шляхом підробки медичних документів. Згідно з інформацією Офісу Генерального прокурора, затриманий вимагав гроші у військовозобов'язаного, що звернувся для оновлення своїх даних. За його "послугами", вартість вирішення питання про військовий облік та подальше ненабрання на службу через проблеми зі здоров'ям становила 2 тисячі доларів США.
На Донеччині викрили ще одного очільника відділу районного військкомату, який також "списував" чоловіків з військового обліку на підставі фіктивних довідок військово-лікарської комісії. Посадовець Краматорського РТЦК та СП вимагав 3 тисячі доларів США від військовозобов'язаного, який прийшов для уточнення облікових даних та отримання бронювання.
"Гроші призначалися за оформлення документів про надання відстрочки від мобілізації. У разі відмови - підозрюваний погрожував негайним направленням до зони бойових дій", - розповіли в ОГП.
Усім фігурантам повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.