Розслідування щодо колишнього голови Фонду державного майна України Сенниченка, який організував схему на 711 мільйонів гривень, завершено.


Детективи Національного антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) завершили розслідування справу ексголови Фонду держмайна (ФДМУ) Дмитра Сенниченка. Його підозрюють в організації тіньової схеми, що завдала державі понад 700 млн грн збитків.

Про перебіг справи щодо колишнього очільника ФДМУ повідомив журналіст Олег Новіков. Наразі НАБУ і САП відкрили адвокатам Сенниченка матеріали досудового слідства.

Крім нього, підозри отримали ще 10 осіб, зокрема його радник, співорганізатор схеми, двоє ексвиконуючих обов'язків директора "Одеського припортового заводу" (ОПЗ), колишній керівник "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" (ОГХК), виконавчий віце-президент з корпоративної стратегії та розвитку ПАТ "Укрнафта", а також власники та співвласники приватних компаній. Їх також підозрюють у легалізації одержаного злочинним шляхом майна на суму понад 10 млрд грн.

Справу Дмитра Сенниченка: які обвинувачення висунуті проти екс-голови Фонду державного майна України?

22 березня 2023 року НАБУ і САП викрили, що на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання "лояльних" членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. У 2020-2021 роках підозрювані незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про перероблювання газу в карбамід та аміак, щоб платити заводу менше за переробку сировини.

Пізніше члени злочинного угрупування усвідомили, що безпідставне продовження контракту між АТ "ОПЗ" та підконтрольним підприємством може викликати підозри. Тому вони вирішили провести конкурс на відбір нового постачальника давальницької сировини. Коли ж переможцем стала компанія, яка не підпадала під їхній контроль, результати конкурсу були скасовані, і вони уклали угоду з заздалегідь обраним ТОВ. Слідство виявило переписку між учасниками злочинної організації, яка підтверджує, що конкурс було навмисно зірвано. Внаслідок цих дій "ОПЗ" зазнав збитків у розмірі понад 600 млн грн.

У 2020 році Сенниченко зміг забезпечити призначення лояльного тимчасового директора ОГХК. Без проведення конкурсу на цю посаду було призначено громадянина Великої Британії Пітера Девіса. Протягом 2020-2021 років він, представляючи державне підприємство, навмисно уклав чотири угоди на продаж ільменітового концентрату з компанією Belanto trade s.r.o. за заниженими цінами. Цей товар потім перепродувався за ринковими ставками підприємствам Російської Федерації та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до збитків для держави, які перевищили 111 мільйонів гривень.

На даний момент Дмитру Сенниченку призначено запобіжний захід у вигляді арешту. Це рішення ухвалено заочно, оскільки колишній чиновник знаходиться в міжнародному розшуку. Згідно з інформацією від журналістів, існує ймовірність, що він може перебувати на території Іспанії.

Раніше OBOZ.UA інформував, що на березень 2023 року Сенниченко вже протягом року не перебував в Україні. Йому надали можливість виїзду до Франції, ймовірно, завдяки його попереднім заслугам перед НАБУ. За деякими відомостями, колишній чиновник працював в Бюро і нібито співпрацював у викритті корупціонерів.

Related posts