Ось як астронавти віддали свої голоси з орбіти під час американських виборів.


Астронавти, що виконують місії, матимуть можливість взяти участь у голосуванні на президентських виборах у США, навіть коли перебуватимуть на орбіті нашої планети.

З 1997 року американські астронавти можуть здійснювати голосування прямо з космосу завдяки законодавству, ухваленому в Техасі, де знаходиться Космічний центр імені Джонсона (JSC) НАСА.

Закон дозволяє "особі, яка відповідає вимогам виборця... але перебуватиме в космічному польоті під час дострокового голосування і в день виборів", проголосувати з космосу.

Новий закон був ухвалений у зв'язку з тим, що американські астронавти почали виконувати тривалі місії тривалістю кілька місяців, що могло ускладнити їхню можливість брати участь у виборах.

Отже, як працює голосування з космосу? Астронавти під час місії дотримуються процесу, схожого на заочне голосування, коли виборці подають свої бюлетені, перебуваючи за межами своєї звичайної виборчої дільниці.

Згідно з інформацією НАСА, комунікація астронавтів здійснюється аналогічно передачі більшості даних між космічною станцією та місіонним центром управління. Це відбувається через агентську Мережу ближнього космосу, що складається з сузір'я супутників, що обертаються навколо Землі.

Астронавти НАСА на борту Міжнародної космічної станції (МКС) заповнюють свої виборчі бюлетені.

Після цього бюлетені кодуються і передаються на комп'ютер космічної станції. Згодом їх відправляють до наземного центру NASA.

Звідти бюлетені надсилаються до Центру управління польотами НАСА, який у цифровому форматі передає їх секретарям виборчих дільниць, де мешкають астронавти, для заповнення.

НАСА також заявило, що бюлетені астронавтів "зашифровані і доступні лише астронавту і секретарю", щоб зберегти цілісність голосування.

Цей процес також відкритий для астронавтів НАСА Суні Вільямс та Бутча Вілмора, які в червні вирушили до МКС на борту космічного корабля Boeing Starliner. Однак, через труднощі з космічною капсулою, їх перебування в космосі очікується до 2025 року.

Related posts