Патч з полістиролу виробляє енергію — зображення.


Новаторський багатошаровий патч з полістиролу здатний виробляти електрику, використовуючи, зокрема, викиди від кондиціонерів.

Вчені з Королівського технологічного інституту (RMIT) разом із Ризьким технічним університетом у Латвії створили нову технологію для генерації статичної електрики, використовуючи рух та вітер, а також вторинні матеріали з полістиролу. Про це повідомляє портал Interesting Engineering.

Вчені стверджують, що новаторська тонка плівка, виготовлена з кількох шарів полістиролу, кожен з яких приблизно в десять разів тонший за людське волосся, здатна генерувати статичну електрику, використовуючи повітря, що проходить над її поверхнею. Цей процес збору енергії стає можливим завдяки чергуванню тонких і товстих волокон полістиролу, що сприяє електричному спінінню.

Головний дослідник доктор Пітер Шеррелл з університету RMIT підкреслив, що ці патчі здатні збирати енергію з турбулентного вихлопу кондиціонерів, що може призвести до зменшення енергоспоживання до 5%. Однією з можливих областей для впровадження цієї технології є підземні переходи.

У ході проведених експериментів ці пристрої виявили напругу приблизно 230 вольт, що аналогічно електромережі в житлових приміщеннях, хоча їхня потужність була значно нижчою. Додаткові шари полістиролу дозволяють отримати більшу кількість енергії.

На думку вчених, процес розкладання полістиролу на сміттєзвалищах займає близько 500 років. Таким чином, пристрої, виготовлені з цього матеріалу, є довговічними та здатні виробляти електричну енергію протягом тривалого періоду.

Згідно з інформацією RMIT, статична електрика спостерігається протягом тисячоліть і є добре дослідженим явищем на макроскопічному рівні. Однак на нанорівні це явище досі залишалося нез'ясованим.

"Ми виявили, як налаштувати внутрішні елементи реформованого полістиролу для контрольованого тертя один об одного, що дозволяє зарядові рухатися в єдиному напрямку, генеруючи електрику. Протягом останніх кількох років наше розуміння цього процесу значно поглибилось," – зазначив Пітер Шеррелл.

Нагадуємо, що група науковців з Університету дистанційного навчання в Мадриді, Іспанія, встановила, що системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря здатні генерувати до 513 МВт*год чистої електричної енергії щорічно.

Досі надходили новини про те, що представники Київської міської державної адміністрації здійснили робочий візит до Словенії, де мали можливість ознайомитися з діяльністю теплоелектроцентралі, що перетворює відходи на тепло та електричну енергію.

Related posts