"Залишайся і помри через три тижні": Верес поділився своїми думками щодо мобілізації в Україні (відео)
За словами командира батальйону К-2 54 ОМБр Кирила Вереса, українці не сліпі та бачать по телевізору, як їм брешуть про перемогу. На його думку, люди повинні знати правду.
Командир батальйону К-2 54-ї окремої механізованої бригади Кирило Верес висловив думку, що українці втратили віру в Збройні Сили України. Він зазначив, що багато чоловіків бажають боротися, але не готові віддати своє життя. Цю інформацію він озвучив під час інтерв'ю для "24 Каналу".
"У нашому контракті внизу приховано написано невидимим шрифтом: 'Піди і загинь за три тижні'. Люди готові на вбивства, але не на те, щоб віддати своє життя. Якщо зараз сидить молодий чоловік, який вважає: 'Я піду на війну і залишуся живим', – це одна справа. Всі йдуть на фронт, я йду, мої люди йдуть в бій, і вони планують на найближчі два дні. Це свідчить про те, що вони не мають наміру помирати", – зазначив Кирило Верес.
Він зазначив, що якщо людина вирушає до армії з думкою, що може загинути вже за годину, то йому стає зрозуміло, чому деякі чоловіки не прагнуть приєднуватися до військових рядів.
Верес висловлює думку, що громадяни втратили віру у Збройні сили України. Вони "не сліпі" і спостерігають на екранах телевізорів, як їм обіцяють швидкі перемоги, мовляв, усе налагодиться вже через три дні. Проте, навіть якщо російські війська відійдуть завтра з усіх захоплених територій, військовослужбовець не встигне дістатися до кордону, оскільки це буде фізично неможливо — доведеться спочатку розмінувати всі дороги.
"Треба людям говорити правду, люди не стадо, що ми до них відносимося як до баранів. Скільки це може продовжуватися? Людина не хоче йти вмирати, вона хоче йти воювати, вона хоче йти знищувати ворога, вона хоче жити", -- наголосив військовий.
Він наголосив, що не потрібно обіцяти нереально, а необхідно казати правду.
Народний депутат від партії "Слуга народу" та член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський зазначив, що військові підрозділи Збройних Сил України не прагнуть мобілізувати чоловіків старше 50 років через їхні медичні проблеми. Однак в окремих випадках таких особи можуть бути призвані на службу.
Нещодавно з'явилася інформація, що військовозобов'язані громадяни України мають три дні для отримання повістки з поштового відділення. Якщо цього не зробити, їм загрожує штраф у розмірі від 17 до 35 тисяч гривень.