Атака на Курахівську дамбу: де вже спостерігається підйом води (карта)
В мережі активно поширюються відомості про можливий вибух на Тернівській дамбі Курахівського водосховища, що знаходиться в Донецькій області. Це призводить до підвищення рівня води в населених районах, розташованих вздовж річки Вовча.
Про це повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун, пише Суспільне Донбас. За його словами, оглянути дамбу біля села Старі Терни наразі неможливо через обстріли.
"Ми знаємо, що в селах, розташованих поблизу Тернівської дамби, спостерігається підняття води. На жаль, ми не можемо підтвердити характер та ступінь серйозності пошкоджень. В даний момент огляд дамби неможливий через постійні обстріли", -- повідомив Падун.
За його словами, є дані, що вода підступає до населених пунктів Великоновосілківської громади. Проте деталей він не повідомив.
"У цьому місці вода тече так, ніби шлюзи відкриваються. Це свідчить про те, що дамба, ймовірно, має пошкодження," -- зазначив Падун.
Як пише видання "Новини Донбасу" з посиланням на джерела знайомі з ситуацією, вода у річці Вовча піднялася поки що на 1 метр. Водночас зазначається, що в селах Богатир, Олексіївка, Андріївка, Константинополь, яку розташовані уздовж річки, підтоплень не зафіксовано.
Крім того, журналісти повідомляють, що 11 листопада близько дев'ятої години ранку місто Курахове стало мішенню для обстрілу. Унаслідок цього було знищено дамбу в Тернівці.
Доброволець 24 ОШБ "Айдар" Станіслав Бунятов, відомий під позивним "Осман", на своєму Telegram-каналі "Говорять Снайпер" повідомив, що російські військові здійснили підрив Курахівської дамби. За його інформацією, внаслідок цього затоплено кілька сіл, проте автомобільні дороги залишаються проїзними. Водночас, переміщення бронетехніки по ґрунтових шляхах навколо цих населених пунктів обмежено.
Це водне сховище знаходиться на річці Вовча в Покровському районі Донецької області. Поруч з ним розташоване місто Курахове. Загальна площа водосховища становить приблизно 16 км², його довжина досягає 40 км, а загальний обсяг води сягає 62,5 мільйона кубічних метрів.
Воно було створено з метою охолодження Курахівської ТЕС, будівництво якої було розпочато влітку 1934 р. Перший енергоблок запущено в експлуатацію 6 липня 1941 р.
Нагадуємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про демонтаж Курахівської ТЕС, яка була розібрана на частини. Це сталося після того, як Росія знищила міст, що забезпечував постачання вугілля на електростанцію.