Порошенко звернувся до Італії з проханням переглянути своє ставлення до ракетних атак на території Росії.
Італія та інші країни Європейського Союзу повинні зняти встановлені для України обмеження на удари західною зброєю по території країни-агресорки Росії. Таке рішення країн, які підтримують Київ, фактично зв'язують руки Україні у боротьбі проти ворога.
Про це в інтервʼю італійській газеті Il Foglio заявив лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.
"Цього року Росія витратила на цю війну 145 мільярдів, а Україна - менше 40. Нам потрібна зброя, щоб завдавати удари в глибину, навіть по території Росії, але в Європі, і зокрема в Італії, не всі погоджуються. Ті, хто чинить тиск на наших партнерів, щоб вони не давали далекобійну зброю, здатну вражати російську територію, зв'язують нам руки", - наголошує Порошенко.
Він також звернувся до європейських союзників з проханням виділяти для оборонних потреб України щонайменше 0,25% від ВВП. При цьому підкреслив, що Путін налаштований на продовження конфлікту, а не на встановлення миру.
"Вкрай важливим є виділення для України 0,25 відсотка європейського ВВП. Чому це так важливо? Тому що кожен, хто вважає, що путін готовий до мирних переговорів, повинен розуміти, що натомість кремль підготував військовий бюджет на наступні двадцять п'ять років. путін хоче продовжувати цю війну", - констатує Порошенко.
"Путіну не потрібні лише Крим, Донбас, Херсонщина чи Запоріжжя — він прагне підкорити всю Україну. Його мета — перетворити країну на колонію. Ті, хто втомився від війни і бажає її завершення, мають зрозуміти: ви не втомилися від конфлікту, ви втомилися від свободи та своїх цінностей", - зазначив лідер "Євросолідарності".
На його переконання, єдиний спосіб швидко вийти з цього конфлікту лише один: НАТО.
"Нам потрібна система гарантій нашої безпеки як нації, і єдиною реальною гарантією безпеки є стаття 5. НАТО має запросити Україну, і під час переговорів ми можемо подумати про розширення статті 5 НАТО за шведським чи фінським зразком. Це була б реальна гарантія", - вважає Порошенко.
Він також визначив п'ять ключових принципів у відношенні до України: "Якщо бажаєте, можете називати їх п'ятьма основами Порошенка. Перше: відсутність будь-яких компромісів щодо суверенітету та незалежності України. Друге: ніяких поступок стосовно територіальної цілісності нашої країни. Третє: жодних компромісів щодо функціонування Збройних Сил України. Четверте: безкомпромісність у питаннях санкцій, відшкодування збитків та притягнення до відповідальності військових злочинців. П’яте: жодних поступок у справі трансатлантичної та європейської інтеграції України", - підкреслив п’ятий президент.