Співробітнику Міністерства оборони, який "анулював" штраф у розмірі близько 94 мільйонів гривень для Гринкевичів, було висунуто підозру.


Правоохоронні органи висунули обвинувачення колишньому керівнику одного з департаментів Міністерства оборони, який "анулював" близько 94 мільйонів гривень пені львівському підприємцю Ігорю Гринкевичу через затримку в постачанні товарів.

Про це повідомили в ДБР.

Правоохоронні органи поки що не розкривають імена посадових осіб чи бізнесменів зі Львова. Проте, з наявних відомостей стає зрозуміло, що справа стосується угод на придбання одягу та білизни для Збройних Сил України, в яких згадуються бізнесмен Ігор Гринкевич і його син Роман, повідомляють ЗМІ.

За даними слідства, у 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали договори з Міноборони на постачання військового одягу. Зокрема, компанії підписали 23 угоди на понад 1,5 млрд гривень.

При цьому, на момент укладання договорів підконтрольні львівському підприємцю товариства не мали ані власних виробничих можливостей, ані домовленостей з іншими компаніями для забезпечення належного виконання угод.

Щоб уникнути нарахування штрафних санкцій за прострочені контракти, ділки звернулися до глави профільного департаменту Міноборони з проханням перерахувати їх.

Відповідно до інформації, отриманої в ході розслідування, посадова особа без достатніх підстав уклала з ними додаткові угоди, що стосуються продовження термінів постачання товарів, включаючи вже повністю виконані контракти. Внаслідок цього штрафні санкції були необґрунтовано знижені на 93,5 мільйона гривень — з майже 98 мільйонів гривень до 4,5 мільйона гривень.

Яким чином буде здійснено покарання?

Чиновнику Міністерства оборони висунули підозру у зловживанні своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Слідчі органи звернуться до суду з проханням обрати запобіжний захід у вигляді арешту, з можливістю внесення застави у розмірі 100 мільйонів гривень.

Крім того, у справі щодо неналежної якості одягу для Збройних Сил України під суд підуть п’ять осіб: бізнесмен з Львова, його син та керівники відповідних компаній.

Крім того, у липні було подано до суду обвинувальний акт стосовно Ігоря Гринкевича, який звинувачується у спробі дати 500 тисяч доларів хабара працівнику Державного бюро розслідувань. Ці кошти пропонувалися в обмін на сприяння у поверненні конфіскованого майна та закритті кримінального провадження, що стосується його компаній. Наразі обвинувальний акт у цій справі розглядається судом.

Related posts