Зниклий соратник Євгена Пригожина влаштував спостереження за зятем Сергія Лаврова.
За інформацією журналістів, Андрій Ткаченко мав тісні зв'язки з лідером ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним. Після повернення з війни в Україні він почав працювати в компанії свого приятеля, з яким згодом здійснив сплав на човні.
На водосховищі Сегозеро в Карелії трагічно загинув російський військовий Андрій Ткаченко. Він був частиною оточення Євгена Пригожина, керівника ПВК "Вагнер", і, за деякими даними, міг бути причетний до організації спостереження за зятем міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Цю інформацію опублікувало видання "Daily Карелія".
Згідно з повідомленнями, Ткаченко пропав безвісти 28 жовтня, після того як прибув у Карелію, щоб провести час з другом на риболовлі. Вранці того ж дня він разом із сином орендував човен і вирушив на озеро Сегозеро. Під час шторму їхній катер перекинувся приблизно за 400 метрів від берега.
Син Ткаченка добрався до найближчого острова, де його помітили місцеві мешканці. Пізніше знайшли перевернутий катер та тіло друга Ткаченка. Інформація про виявлення самого Ткаченка надійшла ввечері неділі, 3 листопада.
Яка інформація є про Андрія Ткаченка?
За даними"Нової газети", Ткаченко був пов'язаний із ПВК "Вагнер" і входив у ближнє коло Пригожина. Раніше він деякий час працював у правоохоронних органах. У червні 2024 року він повернувся з війни та влаштувався на роботу в компанію свого друга, з ним він і перекинувся на човні під час риболовлі.
За словами журналістів, Ткаченко був наближеним до ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, Автори публікації зробили такий висновок, зокрема, й на підставі того, як номер Ткаченка значився в телефонах інших людей. У 2020 році Ткаченко проходив у справі про стеження за зятем глави російського МЗС Сергія Лаврова -- Олександром Винокуровим.
У матеріалах справи, доступ до яких дістали журналісти, повідомлялося, що Ткаченко пересилав білінги й архів повідомлень у WhatsApp зятя Лаврова Олександру Малолетку, який обіймав посаду в структурах безпеки Пригожина. За це, за даними журналістів, Ткаченко отримав 270 тисяч рублів.
З листопада 2022 року Ткаченко брав участь у війні з Україною, був у званні старшого лейтенанта ДРГ у Бєлгородській області.
На початку жовтня з’явилася інформація про долю найманців, які були захоплені в полон туарегами.
3 жовтня стало відомо, що бійці "Вагнера" вчинили розстріл добровольця Збройних сил України, який походив з Балтики. Запис цього жахливого інциденту був опублікований в інтернеті.