Депутат поділився висновками з "Рамштайну", зазначивши, що оптимальним варіантом для РФ стали б "Томагавки".


Україна отримала значний обсяг підтримки від багатьох держав, проте це не є "революційним пакетом".

Україна отримала хороші результати на засіданні у форматі "Рамштайн", зокрема, доволі великий пакет допомоги від різних країн загально на майже 900 мільйонів доларів. Проте, проривних рішень поки не було, заявив народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

"Я не скажу, що це якийсь проривний пакет. Це те, що нам потрібно сьогодні на сьогодні - бронетехніка, ракети для ППО. Тобто, на жаль, ми не отримали те, що просили останнім часом - далекобійні ракети JASSM від Сполучених Штатів, які по класу близькі до Taurus, які ми, на жаль, також не отримали від Німеччини. Тобто це такий пакет для того, щоб ми, умовно кажучи, підтримували статус-кво і не провалювалися на полі бою", - пояснив він в етері телемарафону.

Отримання ракет JASSM не буде означати, що Україна автоматично отримає зелене світло для ударів по території Російської Федерації.

"Отже, ми можемо отримати аналогічні системи, як Storm Shadow від Великобританії та SCALP від Франції. Проте існує обмеження: ми можемо завдавати ударів лише по цілях у Криму або на окупованих територіях, але не на території Російської Федерації", - зазначив він.

На думку депутата, важливо, що президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі в "Рамштайні", оскільки чимало питань розглядаються в закритому режимі.

"І, власне, про майбутні поставки, про майбутню нову номенклатуру озброєння, я думаю, там ішлося. Одна справа, коли це рівень міністрів, а інша - коли президент доносить ті запити, які у нас є до країн-партнерів", - акцентував Чернєв.

Він розповів, що Україні хотілося б співпрацювати з партнерами, як це було у Другу світову війну. Отримувати все, що необхідно - по-лендлізу чи в інший спосіб.

"На сьогоднішній день нам дійсно потрібно активно відстоювати кожен вид озброєння, що надається нам. Якщо подивитися назад, стає очевидно, що, на жаль, наші союзники реагують на події, що відбуваються. Коли Росія вчиняє агресивні дії, ми отримуємо нові поставки зброї як відповідь. Яскравим прикладом є наступальна операція РФ у Харкові — лише після того, як вони перетнули кордон і вторглися в Харківську область, нам було дозволено завдавати ударів з HIMARS та артилерії по території Росії. Чому наші партнери діють саме так? Вони прагнуть уникнути звинувачень в ескалації конфлікту," — зазначив Чернєв.

Він вважає, що оптимальним способом реагування на нещадні атаки Росії, які нещодавно вразили цивільні об'єкти у Львові, Полтаві та інших містах, могли б стати ракети "Томагавк". Це дозволило б знищити російську стратегічну авіацію.

"Чесно кажучи, правильною відповіддю наших партнерів було би наданням нам "Томагавків", які можуть летіти на відстань 2000-2500 кілометрів і вражати стратегічні бомбардувальники на території РФ в Омській області чи на "Оленьї", звідки вони злітають", - акцентував Чернєв.

Він підкреслив, що нині навіть отримання дозволу на ту зброю, яку ми вважаємо дальнобійною, не зможе вирішити питання російських атак крилатими ракетами.

"Насправді, це зброя середньої дальності. Оперативно-тактичні комплекси ATACMS, які можуть бити на 300 кілометрів, не вирішать цієї проблеми. Тому що по Львову, Полтаві чи Києву летять в основному крилаті ракети, які запускаються зі стратегічних бомбардувальників", - підкреслив депутат.

Але це може дозволити вирішити проблему хоча би з КАБами, які зараз активно використовують росіяни .

"Носіями КАБів є бомбардувальники - не стратегічні - які злітають з території РФ на відстані 200-300 кілометрів. І там ми якраз можемо їх уразити цією далекобійною зброєю", - резюмував Єгор Чернєв.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що поки на Заході немає консенсусу щодо зняття обмежень на використання далекобійної зброї для ударів вглиб РФ. Він зазначив, що його не було свого часу і щодо Криму, тому Україна працює над зняттям цих обмежень.

Видання Politico писало, що США відхилили прохання дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по РФ. Про це опосередковано натякнув очільник Пентагону, який заявив, що удари американською та іншою західною зброєю по цілях глибоко всередині Росії не мають великого значення для захисту України від агресії РФ.

Related posts