Прем'єр-міністр Великої Британії виявив інтерес до італійських методів контролю за міграційними потоками.
Під час зустрічі у Римі в понеділок, 16 вересня, британський прем'єр Кір Стармер обговорив з італійською прем'єркою Джоргією Мелоні важливість пошуку інноваційних підходів до вирішення проблеми контролю за міграцією.
За інформацією ANSA, про це інформує "Європейська правда".
Під час пресконференції Мелоні підкреслила, що обидва керівники дійшли згоди: "нам не слід остерігатися знаходити нові підходи" для контролю над нелегальною міграцією.
"Ми обговорили італійсько-албанський протокол, на який британський уряд звертає значну увагу. Я розповіла про його деталі, що допоможуть краще усвідомити цей механізм", - зазначила прем'єр-міністр Італії.
Стармер, в свою чергу, підкреслив, що має намір встановити партнерство між Італією та Британією щодо міграційних питань, особливо у контексті нелегальної діяльності, пов'язаної з контрабандою людей через кордони.
"Я вже давно переконаний, що запобігання поїздкам (з метою незаконного перетину кордону. - Ред.) є одним з найефективніших методів для вирішення питання (нелегальної міграції. - Ред.)", - зазначив прем'єр-міністр Великобританії.
В минулому році Італія уклала угоду з Албанією щодо створення двох центрів тимчасового перебування мігрантів на території албанської держави. Ці центри будуть служити місцем, де мігранти чекатимуть на розгляд своїх заяв про отримання притулку, який здійснюватиме Рим.
Тим часом імміграція очолила список питань, які британці вважають найбільш важливими, вперше з 2016 року, а майже кожен день фіксуються спроби мігрантів незаконно перетнути Ла-Манш і потрапити до Британії.