Прем'єр-міністр Грузії висловив думку, що їхня виборча кампанія "виявила істину про Україну". На це відреагували в Міністерстві закордонних справ.
В Міністерстві закордонних справ України висловили осуд на адресу Іраклія Кобахідзе, закликавши Тбілісі утриматися від залучення українців у внутрішні політичні конфлікти Грузії та відмовитися від "блазнювання на основі крові та страждань".
Міністерство закордонних справ України висловило протест щодо нових спроб уряду Грузії використовувати війну Росії проти України в контексті місцевих парламентських виборів. Таку інформацію містить заява українського зовнішньополітичного відомства.
Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує нові спроби керівництва Грузії залучити Україну до внутрішньополітичних процесів у своїй державі напередодні парламентських виборів, які заплановані на 26 жовтня. У зв'язку з неприховано зневажливим тоном висловлювань Прем'єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе, ми змушені знову окреслити позицію України, йдеться у заяві українського МЗС.
У відомстві підкреслили, що вважають неприйнятним використання партією "Грузинська мрія" зображень жорстокої війни Росії проти України у своїй політичній рекламі. Вони також додали, що "нахабне спекулювання на українському горі викриває справжнє обличчя правлячої партії Грузії" і свідчить про повну зневагу до українського народу, а також готовність "заради політичних вигод завдати серйозної шкоди традиційно дружнім відносинам між українським і грузинським народами".
МЗС України додає, що Тбілісі мавпує підходи РФ "до обмеження участі громадянського суспільства та правозахисних організацій в забезпеченні демократичного розвитку країни та підтриманні конкурентного виборчого середовища", і фактично "грузинський уряд перетворився на ксерокс Кремля".
Необхідно наголосити на деяких істинах, які, здається, забув озвучити Прем'єр-міністр Грузії. Відмова грузинського уряду від підтримки міжнародних санкцій, накладених на РФ у відповідь на її повномасштабну агресію проти України, відновлення прямих авіасполучень з Росією, скасування візового режиму, запровадженого на початку 2000-х, а також активізація двосторонньої торгівлі, призвели до відновлення економічної та політичної залежності Грузії від Москви, -- зазначено в заяві українського Міністерства закордонних справ.
У Міністерстві закордонних справ України знову звернулися до уряду Грузії з проханням "не залучати нашу країну та українських громадян у внутрішньополітичні процеси Грузії, а також утриматися від використання страждань українського народу для політичних ігор".
На чергову заяву грузинського прем'єр-міністра також відреагували в Офісі президента України. Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що грузинський народ краще за місцеву владу знає, що насправді відбувається в Україні.
"Упевнений, що грузини прекрасно усвідомлюють суть справи, саме тому вони стають на бік українців у їхній боротьбі з російською агресією," – підкреслив Єрмак.
9 жовтня в інтерв'ю на державному телеканалі Imedi TV прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе висловив думку, що громадяни Грузії не були достатньо обізнані щодо подій, які відбуваються в Україні. Він також зазначив, що передвиборчі банери партії "Грузинська мрія" стали своєрідним відкриттям істини про ситуацію в Україні.
"Насправді ці рекламні білборди та відеоролики викривали брехню, яку вони намагалися донести до грузинського суспільства. Громадськість не мала повної та адекватної інформації про те, що відбувається в Україні, і ці рекламні щити та відеоролики спотворювали правду. Насправді саме ті люди, які намагалися подати ситуацію в Україні як бажану для грузинського суспільства, наразі мають перейматися через це", -- заявив Кобахідзе.
Нагадаємо, що 26 вересня видання "Фокус" повідомило про появу білбордів у Грузії, які використовують тему війни між РФ та Україною для політичних цілей. Партія "Грузинська мрія" демонструє на своїх виборчих плакатах зруйновані українські міста, намагаючись переконати виборців у тому, що прихід опозиції до влади призведе до війни в Грузії.
Того ж дня українське МЗС відреагувало на такі дії провладної партії в Тбілісі. В зовнішньополітичному відомстві заявили, що поки Київ чинить опір російській агресії, то Тбілісі може не боятися нової війни, однак використовувати цю тему у внутрішньополітичній боротьбі неправильно.