Президент Румунії оголосив про ухвалення закону, що стосується передачі Україні системи Patriot.


Президент Румунії Клаус Йоханніс оголосив про ухвалення закону, згідно з яким країна передасть Україні систему Patriot, як повідомляє румунська редакція Радіо Свобода.

Румунія ухвалила рішення про передачу системи на засіданні Вищої ради оборони 20 червня. Згодом парламент країни ухвалив у вівторок 245 голосами "за" ініційований урядом законопроєкт про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу .

"Після публікації закону уряд має можливість ухвалити рішення про передачу, відповідно до його положень. Цей процес контролюється Міністерством оборони", - зазначив представник уряду.

Не так давно Міністерство національної оборони Румунії внесло до парламенту країни законодавчу ініціативу про передачу Україні ракетного озброєння.

Міністерство оборони повідомляє, що надасть одну з семи систем Patriot у модифікації 3+, придбаних у Сполучених Штатах.

Читайте також: Шольц обіцяє Україні 17 додаткових систем ППО IRIS-T до 2026 року

Конфігурація 3+ є найсучаснішим варіантом системи протиповітряної оборони Patriot, що активно застосовується Сполученими Штатами та приблизно 20 іншими країнами-учасниками НАТО. Ця система спирається на потужні радіолокаційні технології та інноваційні ракети-перехоплювачі типу "повітря-повітря", відомі як PAC-3, здатні знищувати балістичні ракети на дальності до 20 кілометрів. У складі батареї присутні чотири ракети PAC-3, на відміну від попередньої моделі PAC-2, яка має лише одну ракету. Вартість системи Patriot складає приблизно 1 мільярд доларів, тоді як ціна кожної ракети досягає майже 4 мільйонів доларів.

США, Німеччина і Румунія пообіцяли надіслати по одному комплексу Patriot, а четвертий мав бути забезпеченим компонентами з кількох країн. Італія пообіцяла надіслати зенітно-ракетний комплекс SAMP-T.

Напередодні видання Bloomberg, цитуючи інформовані джерела, повідомило, що кілька країн-союзників України в НАТО не дотримуються своїх зобов'язань щодо пришвидшення постачання систем протиповітряної оборони та іншого військового обладнання.

За даними видання, декілька країн-членів НАТО досі не виконали зобов'язання, які вони підтвердили на саміті альянсу у Вашингтоні минулого місяця, повідомили ці люди на умовах анонімності. За їхніми словами, серед них - обіцянки надіслати щонайменше п'ять додаткових систем дальнього радіусу дії.

Related posts