Проблема виникає у кишечнику: дослідники виявили фактор, що сприяє розвитку небезпечної хвороби.


Мільйони людей по всьому світу стикаються з небезпекою розвитку захворювання, яке здатне перетворити навіть звичні щоденні справи на справжнє випробування, позбавляючи їх можливості вести нормальний спосіб життя. Нещодавно науковці виявили один з можливих важливих факторів, що сприяє його виникненню.

Мільйони людей у всьому світі страждають від хвороби Паркінсона, і, за прогнозами, до 2030 року їхня кількість істотно зросте. Хоча точні причини цього захворювання досі залишаються невідомими, нещодавні дослідження вчених виявили нову важливу інформацію, яка може сприяти ранньому виявленню потенційних вогнищ його розвитку. Це дозволить своєчасно розпочати необхідне лікування, повідомляє StudyFinds.

У Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найзахоплюючіших новин зі сфери науки!

Дослідження, яке було опубліковане в журналі JAMA Network Open, виявило, що особи з ушкодженнями верхніх секцій шлунково-кишкового тракту мають ризик розвитку хвороби Паркінсона на 75% вищий, ніж у тих, хто не має таких ушкоджень. Це підтверджує давно висловлену гіпотезу "кишківник як джерело", яка стверджує, що у деяких випадках хвороба Паркінсона може починатися в кишечнику і поступово поширюватися на мозок.

Хвороба Паркінсона є нейродегенеративним розладом, при якому відбувається порушення функціонування нейронів, відповідальних за виробництво дофаміну. Це призводить до появи симптомів, таких як тремор, м'язова жорсткість і проблеми з координацією рухів. Окрім цього, захворювання впливає на нейрони, що синтезують норадреналін, що, в свою чергу, порушує автоматичні функції організму, наприклад, регуляцію артеріального тиску. Дослідження, проведене під керівництвом доктора Тріші Пасріча в Медичному центрі Бет Ізраель Діконес, охопило понад 9000 пацієнтів і виявило, що 2,2% осіб із пошкодженнями слизової оболонки шлунково-кишкового тракту згодом отримали діагноз хвороби Паркінсона, тоді як серед пацієнтів без таких ушкоджень цей показник становив лише 0,5%.

Дослідники виявили, що пацієнти з ушкодженнями шлунково-кишкового тракту частіше страждають від таких захворювань, як інфекція Helicobacter pylori, тривале вживання нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ). Ці особи часто скаржилися на немоторні симптоми, такі як запори і труднощі при ковтанні, задовго до того, як їм було поставлено діагноз хвороби Паркінсона. На думку доктора Пасріча, отримані результати вказують на те, що ушкодження шлунково-кишкового тракту можуть бути ранніми ознаками хвороби Паркінсона, що відкриває можливості для її більш раннього виявлення та вжиття необхідних заходів.

Це дослідження підкріплює докази існування взаємозв'язку між кишковою флорою і мозком у контексті хвороби Паркінсона. Проте авторам ще належить з'ясувати, яким чином пошкодження травної системи сприяють нейродегенеративним процесам. Виявлення цих зв'язків, однак, відкриває нові горизонти для ранньої діагностики. Хоча сучасні методики лікування хвороби Паркінсона зосереджені на полегшенні симптомів, своєчасне виявлення захворювання може суттєво покращити якість життя пацієнтів та сповільнити його розвиток.

Хвороба Паркінсона, на яку страждають понад 10 мільйонів людей в усьому світі, залишається складним і небезпечним захворюванням, на яке впливає ціла низка генетичних та екологічних чинників, і згадане дослідження -- надважливий крок до кращого розуміння і лікування цієї хвороби.

Раніше у виданні "Фокус" було висвітлено питання походження хвороби Паркінсона. Нещодавнє дослідження виявило, що зв'язок між кишковими розладами та розвитком хвороби Паркінсона може бути значно ближчим, ніж ми раніше вважали.

Фокус також повідомляв про оригінальний підхід до лікування хвороби Паркінсона, виявлений дослідниками. У новій науковій роботі вчені виявили незвичайний і таємничий механізм клітинного очищення з участю білка оптіневріна, який відкриває нові можливості в боротьбі з цією недугою.

Related posts