Грузинська прокуратура проводить розслідування можливих правопорушень під час виборів.
У рамках розслідування можливих фальсифікацій під час парламентських виборів у Грузії до прокуратури була запрошена президентка Саломе Зурабішвілі. Раніше вона відмовилася визнати результати голосування, оголошені Центральною виборчою комісією.
Грузинська прокуратура ініціювала розслідування можливих маніпуляцій під час парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня. У заяві, опублікованій в середу, 30 жовтня, зазначено, що на допит 31 жовтня викликали президента Саломе Зурабішвілі.
Розслідування ініційовано на основі звернення, яке надійшло раніше від Центральної виборчої комісії країни. Прокурорські органи, спираючись на заяву ЦВК та матеріали, опубліковані в засобах масової інформації, вважають, що Зурабішвілі може володіти даними про можливі порушення, що мали місце під час виборчого процесу.
Прокуратура Грузії здійснить усі необхідні слідчі та процесуальні заходи для детального аналізу фактів, викладених у заяві Центральної виборчої комісії, а також згаданих президентом Грузії, окремими політичними партіями та спостережними місіями. Відомство повідомило, що в рамках розслідування планує допитати всіх осіб, які можуть мати відомості, що стосуються можливих правопорушень.
У документі також підкреслюється, що правоохоронці Грузії "інтенсивно займаються" розслідуванням ряду кримінальних справ, що стосуються правопорушень, які були виявлені як перед виборами, так і в день голосування.
Читайте також: У Грузії частково перерахують голоси - ЦВК
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала офіційні результати виборів і закликала громадян до мирних акцій протесту. У бесіді з DW вона підкреслила, що правляча партія "Грузинська мрія", яка, за даними ЦВК, отримала 54% голосів, "обрала шлях диктатури".
У інтерв'ю AFP Зурабішвілі зазначила, що під час голосування застосовувалися "досить складні" схеми шахрайства. "Дуже важко звинувачувати уряд, і це не в моїх повноваженнях, але методи - російського походження", - підкреслила вона. За її словами, під час виборчої кампанії партія "Грузинська мрія" навіть залучала фахівців з піару з Росії.
Моніторингова місія ОБСЄ виступила з заявою про низку зауважень під час проведення виборів. Євросоюз і США закликали Грузію розслідувати порушення на виборах. У Тбілісі 28 жовтня відбувся багатотисячний мітинг грузинської опозиції проти підсумків парламентських виборів.