Протитанкові ракети здатні вражати цілі на відстані до 4 км: Туреччина презентувала броньований автомобіль Pars Alpha (фото)


Pars Alpha -- остання версія із сімейства Pars від FNSS після Pars IV, презентованого 2021 року на виставці IDEX. Pars Alpha створювався, щоб забезпечити можливість виживання механізованої піхоти.

Генеральний директор турецької оборонної фірми FNSS Наїл Курт оголосив про підписання угоди з індонезійською компанією PT Pindad на виготовлення нових бронемобільних засобів Kaplan. Цю інформацію передає видання Turkiye today.

Нагадаємо, що Туреччина раніше передала індонезійським збройним силам танк Kaplan MT. Згідно з інформацією, мова йде про дві модифікації цих систем: одна була виготовлена в Туреччині компанією FNSS, а інша — в Індонезії підприємством PT Pindad.

"У 2025 зосередяться на дизайні та прототипуванні, а у 2026 році -- на тестуванні. До кінця 2026 року ми плануємо поставити обидва варіанти індонезійській армії", -- сказав Курт.

Бойовий транспорт турецької компанії також буде представлено на виставці SAHA 2024 у лютому 2024 року в Ер-Ріяді, про це пише портал Army Recognition.

Pars Alpha — це новітня версія серії Pars від компанії FNSS, що з'явилася після Pars IV, представленого на IDEX 2021. Цей бронетранспортер був створений з урахуванням вимог механізованої піхоти, сприяючи підвищенню мобільності, виживаності та загальних експлуатаційних показників.

Однією з характерних рис Pars Alpha є інтеграція дистанційно керованої башти TEBER-II 30/40. Ця вежа обладнана автоматичною гарматою калібру 30 мм з подвійною системою подачі. Існує можливість модернізації до 40-мм ствола шляхом заміни деяких елементів.

Pars Alpha здатний перетинати траншеї шириною до 2,4 метра, долати перешкоди висотою до 0,8 метра та пересуватися по воді глибиною до 1,2 метра. Система рульового управління з повним приводом забезпечує радіус повороту менше ніж 7,8 метра, що є особливо практичним у обмежених просторах, таких як міські території. Автомобіль пройшов серію тестів, які включали більше 5000 км їзди по бездоріжжю та асфальтованих дорогах.

Окрім основного озброєння, на башті встановлено спарений кулемет калібру 7,62 мм, а також є можливість інтеграції двох протитанкових ракет, що мають дальність понад 4 км. Система стабілізації башти з електроприводом, що працює в двох осях, дозволяє одночасно вражати кілька цілей, навіть під час руху. Pars Alpha розрахований на екіпаж з 12 осіб і здатний розвивати максимальну швидкість до 100 км/год.

Нагадаємо, що Північна Корея розробляє дрони з копіями американських ракет Hellfire.

Згідно з інформацією, російські війська здійснюють напади на Сили оборони, використовуючи "саморобні" безпілотники, виготовлені старшокласниками та учнями професійно-технічних навчальних закладів.

Related posts