Путін втратив обережність у відношенні до ядерної Північної Кореї, прагнучи здобути перевагу над Україною, - повідомляє NYT.
Згідно з думкою фахівця, війна в Україні та зв’язки з Північною Кореєю зробили Росію істотним викликом для світової спільноти.
Неочікувана підтримка російського лідера Володимира Путіна щодо КНДР ілюструє, як конфлікт в Україні "знищив останні залишки співпраці Росії із Західними країнами". Епоха, коли РФ співпрацювала з широкою коаліцією, включаючи США та Китай, в прагненні обмежити ядерні амбіції Північної Кореї, завершилась, зазначає The New York Times.
"Це найсуттєвіша зміна в політичному курсі Росії. Раніше країна позиціонувала себе як корисний співпартнер Заходу у справах з проблемними державами, але тепер вона стала величезною проблемою сама по собі", - зазначив Олександр Габуєв, експерт з російсько-азійських відносин у Євразійському центрі Карнегі, що розташований у Берліні.
На його думку, остаточне відокремлення Росії від глобальної системи, що контролюється Сполученими Штатами, може тривати ще багато років, навіть після завершення конфлікту в Україні.
У New York Times повідомляється, що відносини між Росією та Північною Кореєю пережили, ймовірно, найзначніші зміни за останні роки. Особливо після того, як КНДР оголосила про свій ядерний статус у 2012 році, стримування її ядерного арсеналу стало спільною метою Росії, Китаю та західних країн, незважаючи на їхні суперечності.
Водночас після того, як Росія перетворила війну в Україні на виснаження, то в країни почали закінчуватися боєприпаси та солдати. Тому Путін знайшов у Північній Кореї одну з небагатьох країн, яка захотіла йому допомогти.
Влітку минулого року українські військові почали виявляти на полях боїв боєприпаси з маркуванням Північної Кореї. Представники південнокорейського міністерства оборони повідомили, що з серпня 2023 року Північна Корея відправила до Росії понад 13 000 морських контейнерів, що містять артилерійські снаряди, протитанкові ракети та балістичні ракети малої дальності КН-23. Крім того, були надіслані технічні фахівці та офіцери для надання допомоги в експлуатації цієї зброї, - зазначили у NYT.
Водночас залишається незрозумілим, що саме Росія пропонує КНДР в обмін на свої поставки. Проте Габуєв припустив, що РФ може компенсувати Північній Кореї дефіцитні для неї товари, зокрема їжу та паливо. Крім того, Росія має можливість ділитися з КНДР важливими технологіями.
Згідно з думкою західних військових експертів, використання північнокорейської зброї в Україні приносить практичну вигоду для Пхеньяна. Північнокорейські фахівці отримують можливість спостерігати за роботою власних озброєнь в умовах сучасних бойових дій, зокрема у протистоянні з західними системами протиповітряної оборони, які застосовуються їхнім супротивником — Південною Кореєю, — зазначається в статті.
Раніше військовий експерт Антон Міхненко заявив, що відправлення північнокорейських пілотів до РФ, про що раніше повідомляли ЗМІ, не пов'язане з їхньою можливою участю у війні проти України. На його думку, рішення допустити пілотів КНДР до своїх літаків стане викликом для самих російських окупантів.
Водночас військовий аналітик з Defense Express Іван Киричевський поділився своїми думками щодо можливого залучення військовослужбовців КНДР Росією у конфлікті в Україні. Він зазначив, що агресори мають намір використовувати цих солдатів в ролі "штурмової піхоти", враховуючи їхню життєздатність у бойових умовах.