Парламент ухвалив законопроект щодо державного бюджету на 2025 рік.


За ухвалення закону проголосували 257 народних депутатів.

Верховна Рада під час засідання ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про державний бюджет України на 2025 рік. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Бюджет держави на 2025 рік затверджено! Вдячний народним депутатам за їхню підтримку. Усі податкові надходження від громадян та підприємств у наступному році будуть використані для зміцнення оборони та безпеки нашої держави. Загальний обсяг фінансування, що буде виділено на сектор безпеки й оборони, становитиме 2,23 трильйона гривень," - підкреслив прем'єр-міністр.

За інформацією Шмигаля, небачені досі суми будуть виділені на виробництво і придбання зброї, на що заплановано 739 мільярдів гривень. Також передбачено збільшення фінансування для модернізації нашого оборонно-промислового комплексу, включаючи закупівлю безпілотників.

"Витрати на освітню сферу складуватимуть близько 199 мільярдів гривень, тоді як медична галузь отримає 217 мільярдів гривень. Обидві сфери передбачають реалізацію важливих проєктів з модернізації та розвитку. На оновлення медичних установ, закупівлю сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів планується виділити 10,7 мільярда гривень. Додатково на модернізацію навчальних закладів та облаштування укриттів буде виділено 17,5 мільярда гривень", - йдеться у заяві.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, законопроект отримав підтримку 257 парламентаріїв.

"Витрати рекордного масштабу досягли 3,94 трлн грн, з яких 2,22 трлн грн призначено на оборону. Доходи складають 2,3 трлн грн, з них 141 млрд грн надходить завдяки податковому законопроєкту 11416-д. Також у наступному році ми сподіваємося на зовнішнє фінансування в обсязі 38,4 млрд доларів", - повідомив Железняк у своєму Telegram-каналі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Роксолана Підласа підкреслила, що запропонований проєкт закону про державний бюджет передбачає реалістичні витрати на оборону в розмірі 2,2 трлн грн, що дещо перевищує прогнозовані фактичні витрати на безпеку та оборону в цьому році.

Також вона зазначила, що існує можливість (власні доходи) для підвищення військових витрат протягом року шляхом виділення фінансування з Резервного фонду або шляхом перерозподілу в межах уряду.

"Розумний дефіцит і потреба в міжнародному фінансуванні, яку є можливість покрити - 38,4 млрд доларів. Дуже легко піддатись на політичний тиск і роздути видаткову частину бюджету, яку потім не буде чим фінансувати. Цього року нам всім стало мудрості не допустити такого розвитку подій", - наголосила депутатка.

Підласа також підкреслила, що уряд нарешті "бере на себе відповідальність" і намагається вирішити питання надмірних пенсій, які були відсуджені в судах для привілейованих пенсіонерів (в даний час заборгованість за цими пенсіями становить 73 млрд грн), а також проблему "нових" чорнобильців у зоні відчуження та інші суттєві викривлення в соціальній сфері, що призводять до величезної несправедливості.

Окрім цього, за її словами, триває фінансування програми доступної іпотеки, завдяки якій більше ніж 13 тисяч сімей вже отримали можливість придбати власне житло, з яких половина - це сім'ї військовослужбовців.

"Сьогодні Володимир Зеленський обговорив політику підтримки героїв, яка повністю відображена в бюджеті на 2025 рік: передбачено 10,5 млрд грн на професіоналів, які супроводжують ветеранів, створення спеціалізованих просторів для них, забезпечення житлом ветеранів та реалізацію інших програм підтримки. Окремі кошти в бюджеті Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров'я будуть спрямовані на реабілітацію та протезування", - повідомила Підласа.

31 жовтня парламент України ухвалив у першому читанні проект державного бюджету на 2025 рік.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що для забезпечення потреб у сфері безпеки та оборони буде виділено понад 2,2 трильйони гривень, що становить приблизно 26% валового внутрішнього продукту. Це на 46 мільярдів гривень більше в порівнянні з 2024 роком.

Загалом, витрати державного бюджету плануються на рівні понад 3,6 трильйона гривень, що на 535 мільярдів гривень перевищує показники поточного року. Доходи загального фонду прогнозуються на суму 2,7 трильйона гривень, що на 411 мільярдів гривень більше, ніж у цьому році.

Related posts