Реклама шлюбу та підвищення народжуваності в Китаї – ця ініціатива завершилася гучним скандалом.
У маленькому містечку Чанша, яке розташоване в китайській провінції Хунань, цілу вулицю прикрасили лозунгами, присвяченими темі шлюбу. Тут також організували курси, що охоплюють питання кохання та виховання дітей.
Чиновники на півдні Китаю виступили зі неоднозначними гаслами, спрямованими на заохочення місцевого населення до шлюбу та підвищення рівня народжуваності. Однак їхня ініціатива викликала широку полеміку та дискусію у суспільстві. Зокрема, посипались звинувачення у зв'язку з поширенням гендерних стереотипів. Про це пише видання SCMP (South China Morning Post).
У маленькому містечку Чанша, яке є адміністративним центром провінції Хунань, одна з вулиць була заповнена лозунгами на тему сімейних відносин. Серед них можна було побачити написані фрази: "Я люблю готувати сніданки", "Готова дбати про дитину" та "Мати трьох дітей — це найкраще, що може бути". Ці висловлювання викликали обурення в мережі через їх стереотипне зображення жіночої ролі в шлюбі.
"Приготування їжі та виховання дітей показані у рекламі як жіночі обов'язки, вони підкреслені рожевим кольором. Це неповага та дискримінація щодо жінок", -- коментує один з користувачів мережі.
Інша місцева жителька також висловила своє обурення: "Це смішно. Хіба я не "крута", якщо не маю трьох дітей? Самооцінка не має бути пов'язаною зі шлюбом і материнством".
"Чому б цим лідерам спершу не спробувати виховати восьмеро дітей самостійно? Пропаганда шлюбу та підвищення народжуваності ігнорує істинні труднощі, з якими стикаються молоді люди, такі як конкуренція за робочі місця та невисокі зарплати", -- зазначив ще один користувач.
Наступний висловив думку: "Хтось має відчувати сором за це".
Поряд із різноманітними гаслами, на вулицях Чанші мешканці можуть орендувати традиційні китайські весільні костюми, прослухати лекції на тему "кохання та шлюбу", а також спробувати себе в батьківських обов'язках, таких як заміна підгузків та приготування дитячого харчування. Ті, хто успішно завершить усі ці активності, отримають "сертифікат на шлюб".
Китайські урядовці зазначили, що їхньою метою є креативно популяризувати шлюбну культуру, щоб вона стала привабливою для молоді та стимулювала збільшення чисельності населення.
У першій половині 2024 року в Китаї було зафіксовано 3,43 мільйона одружень, що на 12% менше у порівнянні з минулим роком. Це найнижчий рівень за останнє десятиліття.
Згідно з інформацією, наданою Національним бюро статистики, в Україні спостерігається рекордно низький рівень народжуваності, який становить 9,02 мільйона на 2023 рік. Фахівці застерігають, що зменшення показників шлюбності та народжуваності може призвести до загострення проблеми нестачі робочої сили в Китаї та сприяти прискоренню процесу старіння населення.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що італійська телевізійна реклама картопляних чипсів Amica Chips, за сюжетом якої черниці їдять снеки замість проскурок під час таїнства святого причастя, обурив католиків, які звинувачують авторів ідеї у богохульстві та образі почуттів вірян.