Згідно з дослідженнями, рівень працевлаштування українських біженців у Німеччині зріс майже вдвічі з 2022 року.
Згідно з повідомленням влади в четвер, рівень трудової зайнятості українських біженців у Німеччині майже вдвічі зріс з 2022 року.
За інформацією DPA, основаною на дослідженні Федерального інституту демографічних досліджень (BiB), до початку 2024 року 30% українських біженців, які прибули до Німеччини до червня 2022 року, знайшли роботу. Це відзначає значний зріст у порівнянні з 16% у середині 2022 року, що відбувалося через три місяці після початку масштабного вторгнення Росії в Україну.
Попри те, що кількість українських біженців, які знаходять роботу, збільшується, агентство підкреслює, що економічні труднощі, затягнуті процеси визнання іноземних дипломів та мовні перешкоди все ще негативно позначаються на можливостях працевлаштування.
Згідно з інформацією від BiB, 92% українців, які на даний момент не перебувають у пошуку роботи, або відвідують мовні курси, або вважають, що їхні знання німецької мови недостатні для працевлаштування. Інші займаються доглядом за дітьми чи родичами, при цьому рівень зайнятості матерів з малими дітьми складає лише 22%.
В Німеччині наразі перебуває 1,1 мільйона українців, які залишили свою країну через повномасштабну агресію Росії.
Ознайомтесь із нашим матеріалом: Чи можуть вони повернутися? Як військові біженці уявляють своє майбутнє в Україні та які кроки вживає держава для цього.
Згідно з різними джерелами, в Україні наразі налічується близько 6,6 мільйона військових біженців. Найбільшу статистику надає Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН), яке веде облік з початку великої війни. За їхніми даними, в Європі перебуває приблизно шість мільйонів українців, а ще 600 тисяч осіб розсіяні по інших куточках світу. Євростат також повідомляє, що в країнах ЄС проживає 4,3 мільйона осіб з України, які отримали тимчасовий захист.
Навесні цього року Центр економічної стратегії (ЦЕС) опублікував дослідження про майбутнє українців за кордоном. Зважаючи на різні фактори та сценарії, за кордоном можуть залишитися від 1,4 до 2,3 мільйона українців. У дослідженні зазначають, кількість українців, які не планують повертатися - зростає.