Росія адаптувала свою стратегію на Лиманському фронті, а більшість захоплених осіб виявилися контрактниками: командир батальйону поділився інформацією про поточну ситуацію.


Російські війська на Лиманському фронті адаптували свою тактичну стратегію. Якщо раніше вони використовували великі колони бронетехніки для атак, то тепер зосереджуються на штурмах невеликими піхотними підрозділами.

При цьому ворожі штурмовики все частіше атакують на мопедах. Про це розповів командир 44 окремого стрілецького батальйону Ярослав Борисовець в ефірі телемарафону.

З початку 2024 року російські війська на Лиманському напрямку активізували використання колон бронетехніки для атак. Однак нещодавно вони адаптували свою тактику.

"Усім активним діям на полі бою зазвичай настає старт на світанку — саме в цей час починаються штурми та обстріли. Якщо порівнювати ситуацію наприкінці 2023 року і на початку 2024, можна помітити, що штурми виконуються піхотними групами. Все частіше задіюються мопедні підрозділи, які знищуються набагато швидше. Коли ж використовують бронетехніку, то її роль зводиться до швидкої доставки піхоти. Якщо раніше колони з п’яти одиниць бронетехніки виїжджали з годинним інтервалом, то тепер це може бути лише одна БРДМ чи МТЛБ, яка привозить піхоту, швидко висаджує її та одразу розпочинає бойові дії", — зазначив військовий.

Ситуація, коли російське командування намагається зберегти техніку, нехтуючи особовим складом, призвела до того, що бійці 44 батальйону час від часу захоплюють в полон окупантів.

"Не те щоб часто, але потрапляють. От тиждень тому взяли полоненого. Як виявилось, він з Ворошиловграда. Тобто з Луганська, але в паспорті було вказано, що він народився у Ворошиловграді. В 90-х роках переїхав в Росію, напевно, хотів багато грошей заробити, але йому не дуже це вдалося. Тому що при собі мав напевно десь до 15 карт різних банків цих "мордорських", на яких, за його словами, всюди велика кількість кредитів. Тому підписав контракт і вирішив заробити на цьому. Але не дуже йому це вдалось", -- зазначив Борисовець.

Загалом, додав комбат, переважно у полон до українців потрапляють російські контрактники. З цього він робить висновок, що особового складу у Росії вистачає й без мобілізації.

"Здебільшого в полон потрапляють контрактники та новобранці. Скажімо так, вони підписали угоду не більше ніж два місяці тому, а іноді й всього місяць назад, і у них точно немає проблем з кількістю особового складу. Що стосується планів щодо мобілізації... Можливо, такі заходи й відбуваються, але востаннє ми захоплювали мобілізованих у полон наприкінці 2022 року. У подальшому ж, основну масу тих, хто потрапив у полон, становлять контрактники," – зазначив військовий.

Нагадаємо, що раніше у бригаді "Рубіж" повідомляли про те, що противник почав проводити атаки малими піхотними підрозділами. Захисники висловлювали припущення, що таким чином агресори намагаються зменшити свою помітність для Сил оборони України.

Окупанти продовжують дотримуватися своєї улюбленої стратегії "випаленої землі". Атаки малих піхотних формувань підтримуються повітряними ударами: російські FPV-дрони, авіаційні сили та артилерія знищують усе, що потрапляє в їхню зону досяжності.

Related posts