Російські війська в Україні розпочали бойові дії, використовуючи реквізит з "Мосфільму".


Нестачу військової техніки російська окупаційна армія почала відчувати одразу після повномасштабного вторгнення.

Російські військові почали застосовувати у конфлікті з Україною обладнання, яке раніше використовувалося як реквізит на кіностудії "Мосфільм".

Цю інформацію оприлюднив The Moscow Times, посилаючись на слова директора кіностудії Карена Шахназарова.

На зустрічі з президентом країни-агресора Володимиром Путіним, керівник "Мосфільму" повідомив, що Міністерству оборони Російської Федерації було передано 28 танків Т-55, вісім танків ПТ-76, шість бойових машин піхоти та вісім тягачів з військово-технічної бази студії.

"Я дізнався, що є потреби, зв'язався з міністерством оборони - забрали ці машини ", - заявив Шахназаров.

У статті зазначається, що російська окупаційна армія почала відчувати дефіцит військової техніки відразу після початку повномасштабного вторгнення. З 2022 року Міністерство оборони Росії активно займається розконсервацією старих запасів, при цьому зупинивши процес утилізації.

У грудні 2023 року Сергій Шойгу, який раніше обіймав посаду міністра оборони, стверджував, що з початку військових дій Росія нібито змогла збільшити виробництво танків у 5-6 разів, а броньованих транспортних засобів — у 3-6 разів, поставивши на озброєння 1530 нових танків та бронетранспортерів.

Однак, за даними британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень IISS, 85% згаданих Шойгу одиниць техніки було знято зі зберігання та відремонтовано.

До травня 2023 року Росія здійснила вивезення понад 40% радянських танків і бронемашин з найбільшої бази законсервованої військової техніки "Вагжанове". На той момент кількість техніки зменшилася з 3 840 до 2 270 одиниць. Основна частина техніки була вивезена після оголошення мобілізації у вересні 2022 року.

Крім того, військову техніку почали транспортувати з віддаленої бази "Дачне", яка знаходиться на Сахаліні, що в 6 000 кілометрах від України.

Нагадаємо, Олександр Мусієнко, голова Центру військово-правових досліджень, вважає, що в наступному році Російська Федерація ще матиме шанс знімати танки зі складів. Але вже у 2026 році у російських військових не залишиться жодної техніки для розконсервації.

Related posts