Російські дипломати покидають Познань: Сікорський пропонує українцям їхнє приміщення.
У найближчі дні дипломати Росії залишать консульство в Познані, як повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Він також зазначив, що польська влада позитивно оцінить прохання України про створення українського консульства на цій же території.
У жовтні міністр закордонних справ оголосив про анулювання дозволу на функціонування генерального консульства Російської Федерації в Познані, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на RMF24.
У суботу в Рокетниці, що в Великопольському воєводстві, журналісти звернулися до міністра з питаннями про терміни, коли російські представники залишать Познань, а також обговорили можливість створення українського дипломатичного представництва на цьому місці.
Договір оренди даного майна буде дійсний до кінця листопада 2024 року.
Досліджуйте також: Сікорський організовує у Варшаві "Веймарський трикутник+" з приводу війни в Україні: що відбувається.
"Мережа українських консульств в Польщі, враховуючи безпрецедентний приріст українських громадян у цій країні, не задовольняє існуючі консульські потреби. Варто зазначити, що консульства виконують практичні функції, пов'язані з різними правовими аспектами, такими як реєстрація народжень та оформлення смерті. Ми неодмінно підтримали б таке звернення від української сторони з великою готовністю", - зазначив Сікорський.
Нагадаємо, що в жовтні Радослав Сікорський обґрунтував своє рішення відкликати дозвіл на функціонування генерального консульства Росії в Познані, зазначивши, що Росія проводить агресивну війну проти України та гібридні атаки на Захід, зокрема на Польщу. Сікорський підкреслив, що, виконуючи обов'язки міністра закордонних справ, він володіє інформацією про те, що Росія причетна до спроб дестабілізації ситуації в Польщі та інших країнах-союзниках.
Російське консульство в Познані було створене у 1946 році на основі угоди між посольством Радянського Союзу та польським Міністерством закордонних справ. У 1948 році консульство призупинило свою роботу, а відновило її лише у 1960 році. У 1971 році його статус було підвищено до генерального консульства.