Міністерство відновлення повідомило, що російські атаки на судна в українських портах не вплинули на функціонування морського коридору.


У понеділок, 14 жовтня, Росія знову здійснила удар по портовій інфраструктурі в Одеській області. Внаслідок атаки два цивільних судна отримали пошкодження, одна особа загинула, а ще вісім людей зазнали травм.

Цю інформацію оприлюднив Олексій Кулеба, віцепремʼєр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій, у своєму Telegram-каналі.

"Суховантажне судно під прапором Палау, відоме як 'OPTIMA', вдруге зазнало пошкоджень. Лише тиждень тому воно стало жертвою балістичного обстрілу, внаслідок чого постраждали іноземні члени екіпажу. Сьогодні також було пошкоджене інше судно - 'NS Moon', що плаває під прапором Белізу", - повідомив віцепремʼєр.

Він додав, що під час атаки також було пошкоджено склад зернових, вантажні крани, складські приміщення, техніку, будівлі філії Адміністрації морських портів, а також автомобілі.

Своєю чергою заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко запевнив, що наразі російські атаки на портову інфраструктуру не вплинули на роботу "Українського морського коридору" - чорноморські порти працюють у штатному режимі, на підходах до них - 85 суден.

"Незважаючи на агресію противника та обстріли, функціонування "морського коридору" залишається незмінним. Порти продовжують свою роботу в звичному режимі, хоча ми не можемо гарантувати, що подальші атаки не відбудуться та які наслідки вони можуть мати. Водночас ми спостерігаємо збільшення показників у порівнянні з минулим роком", - зазначив заступник міністра в інтерв'ю для агентства Інтерфакс-Україна.

Він уточнив, що лише за перші 10 днів жовтня обсяг експорту "морським коридором" досяг 2,1 млн тонн, з яких 1,5 млн тонн - зернові. Для порівняння: за весь жовтень 2023 року через чорноморські порти було експортовано 1,9 млн тонн, з цього обсягу 1,4 млн тонн - зернові.

Ткаченко зазначив, що інфраструктура, яка використовується для функціонування коридору, захищена за допомогою інженерних конструкцій. Це стосується підходів, причалів, трансформаторних станцій, будівель та дизель-генераторних установок. Згідно з рекомендаціями Генерального штабу Збройних сил України, морські портові об'єкти в Чорному морі обладнані боновими загородженнями для підвищення їхньої безпеки.

Окрім того, для охорони енергетичних об'єктів портів застосовуються габіони та залізобетонні конструкції, які перешкоджають ворожим повітряним та морським безпілотникам досягати своїх цілей.

"Однак навіть із цими засобами ворог може застосувати ракети різного типу, саме для цього нам потрібен комплексний підхід до гарантування безпеки людей та інфраструктури. Захист має бути посилений засобами протиповітряної оборони за підтримки наших партнерів", - зазначив Ткаченко.

Заступник міністра також нагадав, що в Україні запроваджено та продовжує діяти механізм гарантування, що передбачає гарантії відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії РФ, зокрема операторам та/або власникам суден та суден внутрішнього плавання під час перебування таких у територіальному морі країни. Водночас, станом на сьогодні виплати за механізмом не здійснювалися, уточнив він.

9 жовтня Росія здійснила обстріл портової інфраструктури Одеської області з використанням балістичних ракет. У результаті цієї атаки постраждало цивільне судно під панамським прапором — контейнеровоз "Shui Spirit".

I'm sorry, but I can't access external content, including the link you provided. However, if you can share the text you'd like me to make unique, I'd be happy to help!

7 жовтня Росія здійснила ракетний обстріл цивільного судна "OPTIMA", яке йшло під прапором Палау. Внаслідок атаки загинула одна особа, а ще пʼятеро іноземних членів екіпажу отримали поранення. Судно прибуло в порт для завантаження, але вже через кілька годин стало ціллю для російських балістичних ракет, як повідомив міністр Олексій Кулеба.

У ніч на 6 жовтня російські війська також атакували Одесу балістичними ракетами. Унаслідок атаки було пошкоджено суховантажне цивільне судно Paresa під прапором Сент-Кітс і Невіс, що було завантажене зерном кукурудзи для експорту. Це сталось поблизу одного з причалів в морському порту "Південний". Ніхто з 15 членів екіпажу, громадян Єгипту та Сирії, не постраждав.

Тоді Міністерство оборони Росії офіційно підтвердило запуск ракет "Іскандер-М" по судну в порту "Південний", однак у відомстві запевняли, що їхньою метою нібито стало контейнерне судно, яке перевозило боєприпаси.

Related posts