Саудівська Аравія може позбавити Росію фінансування для війни: подробиці від Politico.
Саудівська Аравія має можливість реалізувати план, який може призвести до зниження цін на нафту. Це буде невтішною новиною для Путіна.
Росія залишиться без грошей на підтримку своєї воєнної економіки, якщо Саудівська Аравія втілить свої плани щодо збільшення видобутку нафти задля повернення частки ринку. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Цю інформацію повідомляє стаття журналу Politico.
Саудівська Аравія дедалі більше розчаровується через те, що інші країни, які видобувають нафту, не можуть ефективно скоординувати скорочення постачання для підвищення цін до приблизно 100 доларів за барель (зараз ціна становить близько 70 доларів).
Експерти вважають, що Саудівська Аравія може реагувати на ситуацію через підвищення обсягів експорту нафти. Це стратегічне рішення дасть їй змогу зайняти більшу частку на ринку та забезпечити вищі прибутки, навіть у разі зниження цін.
Ця стратегія може призвести до зниження цін на нафту, що, в свою чергу, стане неприємною новиною для президента Росії Володимира Путіна. Потенційний крок Саудівської Аравії несе "значний ризик" для російського бюджету, оскільки країна в значній мірі залежить від доходів від нафти. Це лише один із багатьох непередбачуваних чинників, таких як президентські вибори у Сполучених Штатах.
На думку Михайла Крутіхіна, російського енергетичного експерта з Норвегії, Саудівська Аравія "досить усвідомлює, що російські компанії ігнорують вимоги щодо зменшення видобутку, тому розробляють власні стратегії".
Економістка Олександра Прокопенко, яка працює в Carnegie Endowment for International Peace, зазначила, що ризики для Кремля є надзвичайно великими.
"За поточних валютних курсів падіння цін на нафту на 20 доларів призведе до втрати 1,8 трильйона рублів (20 мільярдів доларів) доходів. Це приблизно 1 відсоток ВВП Росії", - пояснила економістка
"Уряд опиниться перед вибором: або зменшити витрати, що навряд чи можливе в умовах війни, або ж прийняти інфляційний тягар і рекордно високі процентні ставки", - зазначила Прокопенко.
За даними Міністерства фінансів РФ, попри західні санкції прибутки держави від видобутку викопного палива зросли на 41% лише за перше півріччя 2024 року.