Шпигунські фотографії звузили територію розшуків: археологи наближаються до ідентифікації місця битви під Аль-Кадісією.


Битва під Аль-Кадісією є важливою віхою в історії ісламу, яка сприяла його розповсюдженню поза межами Аравійського півострова. Завдяки розкриттю зображень, отриманих з американського шпигунського супутника, дослідники змогли визначити місце, де відбулася ця історична битва.

Археологи досягли важливого успіху в ідентифікації місця легендарної битви при Аль-Кадісії, яка є важливою віхою в ранній історії ісламу. Це відкриття стало можливим завдяки інтеграції раніше засекречених знімків американського розвідувального супутника 70-х років з історичними архівами та сучасними технологічними засобами, повідомляє Arkeonews.

У Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб завжди бути в курсі найновіших та найцікавіших подій у науковій сфері!

Битва, що проходила між 637 і 638 роками нашої ери, стала ключовим моментом, коли араби-мусульмани здобули визначну перемогу над Сасанідською імперією, що сприяло розширенню ісламу поза межами Аравійського півострова.

Дослідницька група на чолі з доктором Вільямом Дедменом з Даремського університету проводила дослідження Дарб Зубайда, стародавнього паломницького шляху з Куфи в Іраку до Мекки в Саудівській Аравії, коли виявила місце битви в іракській провінції Наджаф, приблизно за 30 кілометрах на південь від Куфи.

Завдяки аналізу супутникових зображень та історичних документів, дослідники змогли уточнити місце розташування поля битви до одного кілометра. Це є суттєвим прогресом у порівнянні з попередніми оцінками, які варіювалися в межах 10-20 кілометрів.

Доктор Дедмен розповів, що знімки виявили 10-кілометрову подвійну стіну, яка з'єднувала військовий комплекс з поселенням на месопотамській заплаві, що узгоджується з історичними свідченнями про битву.

Польові дослідження іракських археологів, зокрема доктора Джаафара Джотері та доктора Раджвана Алмаялі з Університету Аль-Кадісії, підтвердили ці результати. Дослідники виявили місцезнаходження Аль-Кадісії та Аль-Удхайби, які були важливими зупинками на шляху Дарб Зубайда.

Спільні зусилля висвітлили значущу подію в історії ісламу, яка залишалася географічно невизначеною через відсутність археологічних свідчень.

Це відкриття стало частиною проєкту "Археологія Близького Сходу та Північної Африки під загрозою зникнення" (EAMENA), спільної ініціативи Оксфордського, Даремського та Лестерського університетів.

Ініційований у 2015 році з фінансовою підтримкою Аркадії, цей проєкт має на меті зафіксувати та зберегти наявні археологічні пам'ятки, які знаходяться під загрозою зникнення в даному регіоні.

Раніше в Фокусі повідомляли про новітній метод дослідження, який використовують науковці. Вони створили унікальну нейронну мережу, що дозволяє перетворювати звичайну 2D-фотографію в повноцінну цифрову 3D-модель об'єкта.

Ми також поділилися інформацією про незвичайні артефакти, які були виявлені в Польщі. Археологи знайшли їх на території Битви під Дубенкою.

Related posts