Штовхають у обійми супротивника: українцям у прифронтових районах заважають отримувати доступ до Інтернету.
Схоже, скоро 26% українців в сільській місцевості остаточно втратять доступ до Інтернету. Справа в тому, що інтернет-провайдерів змушують переходити на загальну систему оподаткування, що автоматично збільшує їх затрати, які вони, відповідно, перекладають на абонентів.
Нардеп Ніна Южаніна повідомляє, що "громадяни вже відчули підвищення цін на послуги операторів приблизно на 20%".
Проте до таких кроків вдалися лише ті, хто, здавалося б, дотримувався вимог законодавства. Водночас 700-800 учасників телекомунікаційного ринку подали заявки на припинення своєї діяльності, -- зазначає політикиня. Вона також підкреслює, що 26% абонентів у сільських районах можуть залишитися без доступу до інтернету через виключення провайдерів із спрощеної системи оподаткування.
За її інформацією, наразі в сільських районах функціонує 1281 постачальник послуг із загальної кількості 3039 по Україні. Ці підприємці задовольняють потреби як домашніх господарств, так і комерційних структур, включаючи навчальні заклади, медичні установи, органи місцевого самоврядування та інші.
"Крім того, саме невеликі інтернет-провайдери продовжують свою діяльність у прифронтових регіонах. Якщо в цих місцях не буде доступу до українського інтернету, якою інформацією зможуть оперувати місцеві жителі? Чи дійсно влада не переймається навіть цим?" – запитує депутатка, абсолютно не залишаючи місця для риторики.
Нагадуємо, що в Україні спостерігається зростання цін на продукти харчування. Протягом року найбільше подорожчав набір для приготування борщу.