Солдати Північної Кореї в Україні та НАТО без ядерної зброї: ключові пункти виступу Зеленського в Європі (відео)
Президент також зазначив, що українські оборонні сили знищили 23 російських військових судна, використовуючи, зокрема, крилаті ракети, надані Великою Британією та Францією.
Україна робить вибір на користь НАТО, відмовляючись від ідеї відновлення ядерної зброї. Тим часом на тимчасово окупованих територіях уже перебувають російські військовослужбовці, які проходять навчання з північнокорейськими військовими. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в Брюсселі.
Зеленський повідомив, що "офіцери з Північної Кореї вже перебувають на тимчасово захоплених територіях, де проводять спільні тренування з російськими військовими".
Він пояснив, що наразі точна кількість північнокорейських солдатів невідома, проте розвідка доповідає про намір підготувати 10 000 солдатів з різних родів військ і не лише піхоти.
"Знаємо, що Північна Корея готує контингент, щоб вони воювали проти України", -- зазначив Зеленський.
Президент України пояснив, що росіяни розраховують на таке підсилення, оскільки РФ не встигає з мобілізацією та зазнає значних втрат на полі бою. Крім того, окупанти шукають зовнішньої підтримки через те, що в російському суспільстві негативні настрої щодо мобілізації.
"Він (Путін, -- ред.) отримує допомогу від Північної Кореї снарядами, обладнанням, а тепер навіть людьми. Плюс Іран... На жаль, ми також маємо чіткі дані розвідки про те, що Китай все ще активно допомагає Росії затягувати цю війну", -- підкреслив Зеленський.
Президент України повідомив, що під час зустрічі з кандидатом у президенти США від Республіканської партії Дональдом Трампом він говорив з ним про Будапештський меморандум та гарантії безпеки, про які у ньому йшлося.
Згідно з висловлюваннями Зеленського, він повідомив Трампу, що Україна має право або відновити ядерний арсенал, або вступити до якогось військового альянсу. Наразі, окрім НАТО, Україна не розглядає інших варіантів — це той шлях, який найбільше влаштовує українську сторону.
"Ми віддаємо перевагу НАТО, а не ядерній зброї," -- підкреслив президент України.
Він акцентував увагу на тому, що вступ України до НАТО не є "забороненою темою".
"Якщо ви дійсно хочете, а не тільки говорите, що Україна буде в НАТО і що вона дуже важлива для безпеки європейського континенту, то це повинно збігатися з діями... З ким "червоні лінії" -- з вбивцею?", -- запитав президент.
Володимир Зеленський повідомив, що Україна не застосовувала німецькі далекобійні ракети Taurus для атак по військових об'єктах у Криму, оскільки Німеччина не постачала їх Україні.
Водночас голова держави зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення було знищено 23 військові кораблі РФ. Для цього, окрім української зброї, застосовувались британські Storm Shadow та французькі SCALP.
"Вже застосовували в Криму," -- коротко зазначив президент.
Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Віктором Орбаном під час засідання Європейської ради, яке проходило в Брюсселі.
"З приводу Віктора Орбана, я його бачив серед усіх інших лідерів. Ми привіталися. Я вважаю, що це вже непогано", -- сказав Зеленський.
Президент України також наголосив, що у випадку, якщо міжнародні партнери України не підтримають План перемоги, то "буде дуже складно".
"На мою думку, це стане серйозною помилкою," -- підкреслив Зеленський.
За його словами, планом визначено, що в Україні будуть інвестиції, а ресурси будуть захищені, що вони не діставатимуться Росії або її союзникам.
Нагадаємо, що 17 жовтня "АТЕШ" інформував про те, що російських солдатів взяли на навчання в користуванні північнокорейськими самохідними артилерійськими установками.
14 жовтня портал Politico опублікував статтю, в якій зазначається, що Віктор Орбан має намір перешкодити наданню допомоги Україні.