Сотні підроблених профілів: правоохоронці Вінниччини виявили ворожу ботоферму.
Зловмисники мали можливість реалізовувати облікові записи російським агентам, які в свою чергу застосовували ці акаунти для здійснення інформаційних операцій.
У Вінницькій області правоохоронці спільно з Службою безпеки України виявили двох жителів обласного центру, які за гроші створили проросійську ботоферму. Зловмисникам може загрожувати до 15 років позбавлення волі.
Цю інформацію оприлюднила Національна поліція України.
Кіберполіцейські з Вінниці в співпраці зі слідчими та експертами СБУ виявили двох жителів обласного центру, які створили проросійську ботоферму. Вони здійснювали несанкціонований доступ до автоматизованих систем, комп'ютерних мереж і засобів електрозв'язку.
Аби отримати легкий заробіток, чоловік та жінка придбали спецобладнання і десятки тисяч сім-карток українських мобільних операторів. Фігуранти щодня забезпечували реєстрацію сотень фейкових акаунтів у відомих соцмережах, зокрема і в заборонених на території України.
Зазначається, що порушники за допомогою російських платіжних сервісів могли продавати новостворені облікові записи агентам РФ. А ті своєю чергою використовували ці акаунти для проведення ІПСО та поширення закликів до українців ухилятися від мобілізації.
Правоохоронні органи провели обшук у приміщеннях вінничан, під час якого було вилучено комп'ютерну техніку та серверне обладнання. Серед артефактів виявили десятки модемів, 19 шлюзів, спеціалізоване програмне забезпечення, а також близько 20 тисяч сім-карток українських мобільних операторів.
Слідчі оголосили фігурантам про підозру в несанкціонованому втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж. За це загрожує покарання у вигляді до 15 років ув'язнення.
Чоловіка затримали, а його партнерці призначили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Наразі експерти кіберполіції та Служби безпеки України вивчають інформацію, отриману під час проведених обшуків. Вони намагаються визначити джерела фінансування, за які підозрювані придбали апаратуру для ботоферми. За підсумками цього аналізу може бути змінена кваліфікація справи.
Нагадаємо, СБУ викрила 12 адміністраторів та дописувачів Viber і Telegram-каналів, які намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.