З'ясувалося, чи вплине "недовіра" Шольца на перспективи України щодо вступу в НАТО.


Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не планує вступати до НАТО в обмін на відмову від територій, які були окуповані Росією.

Український шлях до НАТО

Відповідаючи на питання щодо потенційного членства в НАТО в контексті окупованих територій, Зеленський підкреслив, що Україна не розглядає цю пропозицію.

Президент також наголосив, що на всіх переговорах Україна піднімає питання безпекових гарантій. Він зазначив, що найкращою гарантією безпеки для України є членство в НАТО. При цьому він підкреслив, що під час війни важливо отримати запрошення до альянсу, і це питання не повинно залежати від позиції Росії. Зеленський переконаний, що коли партнери будуть впевнені в своїй силі над Росією, процес рухатиметься в позитивному напрямку.

Президента також запитали, чи має Україна намір розглянути варіант часткового приєднання до НАТО без урахування окупованих регіонів.

В контексті ставлення Німеччини до вступу України в НАТО, Зеленський відзначив, що підтримує позитивні відносини з канцлером Олафом Шольцом і висловив вдячність за надану допомогу. Він підкреслив, що Німеччина займає друге місце за обсягом підтримки України. Однак Зеленський зазначив, що в Німеччині все ще існує певний скептицизм щодо членства України в НАТО, хоча ця позиція стала більш гнучкою в порівнянні з минулими роками. Президент також зауважив, що побоювання Німеччини щодо можливої реакції Росії можуть вплинути на її рішення, але ключовим фактором залишається підтримка України з боку Сполучених Штатів.

Нагадаємо, що інформаційний ресурс "Коментарі" повідомляв про готовність Західних країн переглядати свою політику стосовно України.

Related posts