Технологія SBSP здатна постачати енергію на нашу планету.
Компанія Powersat Energy заявляє, що використання супутників для збору сонячної енергії демонструє ефективність на рівні 5:1 у порівнянні з традиційними сонячними електростанціями.
Технологія збору сонячної енергії з космосу (SBSP) вже впроваджується компаніями, такими як Powersat Energy. Проте, її застосування може спричинити ряд негативних наслідків. Цю інформацію наводить портал ECOticias.
Згідно з повідомленнями, інноваційна технологія дозволяє збирати сонячну енергію з космічного простору та направляти її на нашу планету. Для реалізації цього процесу використовуються супутники, що перебувають на орбіті і здатні отримувати сонячне випромінювання цілодобово.
Згідно з інформацією, отриманою з порталу, компанія Powersat Energy має потенціал забезпечити безперервний енергетичний потік без використання кабелів чи проводів, передаючи електрику за допомогою високочастотних мікрохвильових променів на наземні станції. Цей підхід виключає необхідність у системах зберігання, які зазвичай потрібні для традиційних сонячних установок, і гарантує стабільне постачання енергії, незалежне від добового часу та погодних умов.
У Powersat Energy стверджують, що їхня технологія має ефективність 5:1, порівняно зі звичайними методами видобутку сонячної енергії. Вважається, що SBSP може забезпечувати енергією цілі країни, а також знизити залежність людства від викопних ресурсів і скоротити викиди вуглецю. Це джерело енергії також менше впливає на екосистему Землі, на відміну від сонячних ферм, які займають великі площі.
Водночас у виданні зазначили, що використання SBSP може мати побічні ефекти. По-перше, технологія заснована на мікрохвильових променях, здатних доставляти енергію. Якщо їх не контролювати, вони можуть негативно вплинути на екосистеми, турбувати перелітних птахів, комах або літаки, що летять низько.
Декотрі фахівці висловлюють занепокоєння, що передача сонячної енергії на Землю може привести до збільшення штучного світлового забруднення в нічному небі, що, в свою чергу, може негативно вплинути на астрономічні спостереження та природну темряву. Окрім цього, існують побоювання щодо зростання "супутникового трафіку" і можливих зіткнень у космічному просторі.
Автори статті підкреслили, що технологія SBSP все ще перебуває на етапі розвитку. Як і будь-яка інша інноваційна технологія, вона вимагає ретельної стратегічної оцінки, регуляторних норм та безперервного вивчення її екологічних і соціальних наслідків. Зокрема, державам необхідно буде формувати політику, що забезпечує безпеку планети та її мешканців під час передачі енергії.
Нагадуємо, що приватна компанія Aetherflux прагне значно розширити можливості технології космічної сонячної енергії, роблячи її більш масштабованою та доступною в порівнянні з іншими існуючими концепціями.
Крім того, була інформація про те, що група дослідників розпочала першу космічну місію з метою тестування двох видів перовскітних тандемних сонячних панелей.