У двох університетах Києва заборонили використання Telegram: кого це стосується


Telegram заборонено використовувати на службових і робочих комп'ютерах.

З 11 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка введено заборону на використання месенджера Telegram для виконання службових обов'язків. Ця міра також поширюється на Національний авіаційний університет.

Цю інформацію оприлюднив Інститут масових комунікацій.

У телеграм-каналі Київського національного університету імені Тараса Шевченка адміністрація організувала опитування серед користувачів щодо альтернативних платформ для комунікації.

"Отже, друзі, питання щодо можливого закриття Telegram в Україні обговорюється не вперше. Сьогодні ця тема стала особливо актуальною та реалістичною. Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України прийняв рішення обмежити використання месенджера Telegram. Це рішення також стосується сфери вищої освіти", - зазначено в повідомленні.

Студенти звертають увагу на те, що Wi-Fi у гуртожитках більше не забезпечує доступ до Telegram, і цей месенджер також не функціонуватиме на території університету.

Окрім того, у Telegram-каналі Національного авіаційного університету було оприлюднено наказ, який забороняє використання месенджера Telegram на службових та робочих комп'ютерах.

Відповідно до нового розпорядження, працівникам університету заборонено встановлювати та користуватися Telegram на робочих комп'ютерах, а також на особистих пристроях, якщо вони використовуються для виконання службових обов'язків. Крім того, заборонено обмінюватися інформацією, що стосується робочих процесів, і вести службову комунікацію через цей месенджер.

Якщо робота працівника стосується Telegram, наприклад, якщо він відповідає за адміністрування офіційного каналу, йому необхідно підготувати службову записку для отримання відповідного дозволу.

Нагадаємо, в Україні розпочали обмеження на використання месенджера Telegram у державних установах. Спочатку заборону ввели у Верховній Раді, потім до неї приєдналися обласні адміністрації, зокрема Львівська ОВА. У середині жовтня такі накази почали отримувати чиновники, військовослужбовці та працівники критичної інфраструктури по всій країні.

Related posts