У Києві та Херсоні виявили схеми, що допомагали ухилянтам уникати мобілізації.


Серед затриманих - адвокати, посадовці ТЦК та центру надання адміністративних послуг. Нині фігурантам справи загрожує до десяти років тюрми з конфіскацією майна.

Правоохоронці ліквідували ще дві схеми ухилення від мобілізації. У Києві та Херсоні затримано шістьох фігурантів, які допомагали військовозобов'язаним ухилитися від призову. Про це інформує пресслужба СБУ у четвер, 10 жовтня.

Відзначається, що серед затриманих є адвокати, працівники територіальних центрів комплектування та представники центрів надання адміністративних послуг.

За винагороду від 7 до 12 тисяч доларів учасники схеми надавали клієнтам можливість отримати "бронь" або ж знімали їх з військового обліку, використовуючи підроблені медичні висновки.

Так, у Києві затримано двох адвокатів, які пропонували військовозобов'язаним сховатися від мобілізації через незаконне працевлаштування до одного з держпідприємств оборонного значення.

На початку підозрювані створили для своїх замовників формальний процес проходження військово-лікарської комісії та "допомагали" з документами в ТЦК, щоб уникнути процедури вручення повістки.

Для досягнення цієї мети юристи скористалися своїми особистими контактами в ВЛК і військових комісаріатах столиці.

Вони відправляли документи для отримання посад у державному підприємстві з метою подальшого бронювання від мобілізації.

У Херсоні виявили ще трьох чиновників територіального центру комплектування та працівницю місцевого адміністративного сервісу, які були залучені до "схеми для ухилянтів".

Задокументовано як жінка оновлювала дані чоловіків призовного віку та пропонувала їм допомогу в уникненні мобілізації.

Після цього особа передавала особисту інформацію клієнтів своїм спільникам у ТЦК, які, в свою чергу, допомагали ухилянтам уникнути військового обліку, посилаючись на "погіршений" стан здоров’я.

На сьогодні двом особам, затриманим у Києві, висунуто обвинувачення відповідно до частини 2 статті 28 та частини 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України за зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою.

Дії фігурантів з Херсону кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

На даний момент правопорушники утримуються під вартою. Вони можуть отримати покарання до десяти років позбавлення волі з можливістю конфіскації їхнього майна.

Нещодавно у Харківській області співробітники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка дозволяла ухилятися від мобілізації. В організації цієї оборудки був замішаний керівник однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій у Харкові.

Нагадаємо, СБУ затримала ділків, які заробили на ухилянтах понад 40 млн гривень. На Полтавщині викрили посадовця ДСНС, який організував бізнес з переправлення чоловіків за кордон.

Related posts