У Кропивницькому відбулася кампанія, що закликає до забезпечення безперешкодного доступу для всіх.


У Кропивницькому відбулася акція, присвячена заклику до забезпечення безбар'єрного середовища для осіб з інвалідністю. У заході взяли участь люди з порушеннями зору та на інвалідних візках, а також їхні сім'ї і ветерани російсько-української війни. Учасники акції тримали в руках плакати, які закликали до створення безбар'єрності. Чи були представники міської та обласної влади на цьому заході? Які проблеми існують з доступністю українських міст для всіх? Про це і більше далі в нашому сюжеті.

Доступність – це не привілей, а основне право! Безбар'єрний простір є проявом поваги до військовослужбовців, які повернулися з травмами! З такими гаслами на вулиці Кропивницького вийшла майже сотня активістів. Вони прагнуть акцентувати увагу місцевої влади на необхідності створення комфортних умов для пересування людей з інвалідністю. Серед учасників акції був і ветеран російсько-української війни Максим.

Максим Сліпець, ветеран російсько-української війни:

Я служу в Збройних Силах України з 2018 року. У 2022 році зазнав серйозного поранення, і з того часу, як кажуть, провів багато часу в лікарнях і госпіталях. Ось уже два роки я пересуваюся на інвалідному візку, і ми стикаємося з багатьма викликами. Необхідно щось змінювати, адже, на жаль, багато моїх побратимів повернуться додому саме в такому стані, і це питання потребує термінового вирішення.

Максим разом зі своєю подругою-волонтеркою Вікторією з власної ініціативи тестують різні заклади: і адміністративні, і розважальні - на доступність. Одна з найбільших проблем для захисника - пересування вулицею.

Вікторія Бобіта, активна учасниця волонтерського руху:

Безбар'єрність має бути не тільки побутова, про це я писала, а й ментальна, тому я вважаю, що вони мають бути дотичні до всього, магазини там, не знаю, людина має жити повноцінним життям. На жаль, де б не були, в центрі виникають одні й ті самі питання, якщо проїхати зверху вниз, то кожен крок є проблеми.

Син Ганни від народження у кріслі колісному. Для них також найбільша проблема - це пересування тротуарами міста. Аби приєднатись до акції, родина добиралася з іншого кінця міста проїжджою частиною.

Ганна Кравченко, мати дитини з особливими потребами:

Їдеш тільки по дорозі, більше ніяк не можна проїхати, бо по тротуару їдеш, там виходить через кожні два метри бордюр, ти не з'їдеш коляскою ніяк, бо воно високо, ступори не дають з'їхати ніяк, і питаємось по дорозі тільки їхати, другого варіанта немає.

Протягом півроку представники громадської організації проводять тестування доступності у Кропивницькому та його околицях. Люди з обмеженими можливостями, зокрема ті, хто має проблеми із зором або пересувається на інвалідних візках, намагаються відвідати різні соціальні, освітні установи та торгово-розважальні комплекси.

Людмила Шукрута, голова громадської організації "Об'єднання родин людей з інвалідністю 'Серце матері'":

Ми тестували 15 об'єктів, в принципі ми й раніше тестували не тільки об'єкти, а й бордюри, дороги, з цих 15 об'єктів майже кожен недоступний для людей з інвалідністю, перше - це зависокі бордюри, невідповідно побудовані пандуси, для людей з вадами зору практично нічого немає.

Акція із закликами до безбар'єрності тривала годину. За цей час до учасників не вийшли представники ані міської, ані обласної влади.

Related posts