У Львові переселенці з Бахмута створили алею троянд на згадку про свою втрачену домівку.
Цю інформацію надає прес-служба Львівської міської ради, повідомляє Укрінформ.
Сьогодні, 13 вересня, жителі Бахмута, які знайшли притулок у Львові, висадили кущі троянд у невеликому сквері навпроти Архикатедрального собору Святого Юра. Цю алею дружби та єднання відкрили на честь 453-ї річниці Бахмута, і вона слугуватиме нагадуванням для переселенців про їх рідне місто, - зазначено в повідомленні.
У міській раді повідомили, що Бахмутська міська військова адміністрація передала близько 40 кущів троянд для Львова. Крім того, ці рослини планують висадити не лише в сквері біля Собору Святого Юра, але й на Сихові.
"Бахмут, відомий як місто троянд, до початку війни міг похвалитися величезною алеєю. У 2015 році ми навіть встановили рекорд України, висадивши на одній клумбі найбільшу кількість кущів троянд. На жаль, війна знищила цю красу, але наші захисники, які боронили місто-фортецю, змогли зберегти кілька кущів і перевезти їх до Києва, звідки їх відправили до розсадника у Вінниці. У цьому році ми вирішили створити міні-алеї в пам'ять про Бахмут у містах, де є наші осередки в Україні", - розповіла Тетяна Куліш, голова громадської організації "Життя на часі", що допомагає переселенцям з Бахмута.
У Львові, згідно з інформацією міської ради, наразі проживає 31 особа з Бахмута.
У Львові переселенці з Бахмута створили алею троянд на згадку про свою втрачену оселю / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ
"Цей символ - вдячність бахмутців за те, що Львів став для них безпечним притулком. Це також знак єдності між двома містами. І хочемо ми цього чи ні, Львів перетворився на другий дім для всіх, хто зазнав лиха від війни," - підкреслив директор міського центру підтримки переселенців Володимир Головатий.
У міській раді оголосили, що в понеділок, 14 вересня, о 13:00 в модульному містечку на Сихові відбудеться урочистий захід на честь 453-ї річниці Бахмута. Мешканці цього міста представлять картину, яка отримала назву "Серце Бахмута", створену з ключів від їхніх квартир, що вже не існують.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у Литві, в музеї IX форту Каунаса, стартувала виставка під назвою "Бахмут - обличчя геноциду 1942/2022", що була організована Національним історико-меморіальним заповідником "Бабин Яр".