У Львові пройде зустріч з командою, яка працювала над фільмом "Гуцулка Ксеня".


Стрічку знімали у карпатському селі Ворохта, а також на Житомирщині та у кіностудії Довженка

У повторний прокат вийшов фільм Олени Дем'яненко "Гуцулка Ксеня". Українець з Америки заповідає своє майно синові, але за умови, що він знайде собі дружину на рідній землі. На цьому зав'язується сюжет фільму "Гуцулка Ксеня", знятий за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича.

Життя і творчість Ярослава Барнича наразі залишаються недостатньо дослідженими і маловідомими для широкої аудиторії. Багато його творів було втрачене, а деякі, зокрема "Гуцулка Ксеня", були присвоєні іншими митцями.

Композитор протягом тривалого часу виконував обов'язки диригента у львівському театрі "Українська бесіда", одночасно здобуваючи освіту у Вищому музичному інституті імені Миколи Лисенка. Він також відвідував філософський факультет Львівського університету.

У 1929 році Барнич переїхав до Станіславова, де розпочав особливо продуктивний етап своєї творчості. З осені 1939 року він взяв на себе обов'язки диригента в Станіславівському музично-драматичному театрі та симфонічному оркестрі філармонії. У 1940 році Барнич заснував Гуцульський ансамбль пісні і танцю. Під час німецької окупації працював диригентом Львівської опери. Перед приходом "других совітів", ставши вже відомим композитором і диригентом, він вирішив емігрувати.

Стрічка режисерки львів'янки Олени Дем'яненко ‒ це суцільний позитив, довершена візуальна естетика, легкий дотепний гумор. І вагомим додатком до усього цього є драйв фрік-кабаре Dakh Daughters.

Стрічку знято у незвичному для українського кіно жанрі ‒ мюзиклу або, як каже режисерка, ‒ це модернова мелодрама у стилі українського танго. Олена Дем'яненко зізнається: хотіла показати довоєнних українців із багатою культурою, без стереотипу шароварщини.

"Сміливість зробити саме таку стилізацію і зробити фільм саме таким візуально мені дав сам Барнич, тому що ми мали раритетний запис "Гуцулки Ксені", яку він ставив і де він диригував оркестром, то були 50-ті роки. І коли я побачила моди того часу: дівчата в спідничках таких, ніби з Парижа, я зрозуміла тоді, як треба робити фільм", ‒ говорить Олена Дем'яненко.

"Оскільки то був мій дебют, то я думала, що буде набагато складніше, хоча знімальний день тривав по 12 годин і було тяжко, іноді холодно. Але коли ти поглиблюєшся в цей процес, відчуваєш весь механізм, ти працюєш на такому кайфі, що не помічаєш, як плине час", - розповідає Варвара Лущик.

Варвара Лущик разом зі своєю колегою по фільму Марічкою Штирбуловою презентуватимуть стрічку у Львові. Зустріч з актрисами запланована на 21 вересня о 17:00 у кінотеатрі "Планета кіно" (Forum Lviv).

Додамо, що стрічку знімали у карпатському селі Ворохта, а також на Житомирщині та у кіностудії Довженка.

Related posts