За словами голови Міністерства закордонних справ, в Польщі налічується приблизно 300 тисяч українців чоловічої статі, які можуть бути піддані мобілізації.
Сибіга назвав, скільки чоловіків із України мобілізаційного віку проживає в Польщі. Фото: Фейсбук глави МЗС
На сьогоднішній день у Польщі налічується приблизно 300 тисяч українців чоловічої статі, які підпадають під мобілізацію. Цю оцінку озвучив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
"Мобілізація повинна охоплювати всіх": Сергій Притула категорично прокоментував питання ухилянтів.
Під час дискусії в рамках ХХ зустрічі Ялтинської Європейської стратегії (YES) у Києві очільник зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна і Польща перебувають у тісному діалозі, зокрема, щодо проєкту з підготовки на польській території військового підрозділу, що формуватиметься з українських добровольців (громадян України, які проживають за кордоном).
Цей проєкт, на мою думку, має велике значення, особливо в контексті зміцнення нашої обороноздатності. Як свідчать наші дані, в Польщі нині мешкає приблизно триста тисяч чоловіків, які підпадають під мобілізацію. Загалом за межами України їх налічується близько мільйона. Це також стосується питання справедливості.
Сибіга знову звернувся до громадян з закликом активно долучатися до оборони рідної країни, незалежно від того, де вони знаходяться.
23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про зупинку надання консульських послуг для чоловіків - громадян України, які підлягають мобілізації і наразі перебувають за межами країни.
Пізніше він пояснив, що оголошене раніше рішення про призупинення консульських послуг для українських чоловіків мобілізаційного віку, які проживають за кордоном, було спрямоване на забезпечення справедливості на тлі того, що "хлопці в окопах дуже втомилися".
Відповідно до даних Міністерства закордонних справ, з 18 травня 2024 року, після введення в дію закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", процес подачі та розгляду заяв на консульські дії для чоловіків, що підпадають під мобілізацію, буде продовжений з урахуванням нових норм, закладених у цьому законі.
З 18 травня українські чоловіки у віці від 18 до 60 років, що знаходяться або проживають за межами країни, знову можуть подавати заявки на отримання консульських послуг. Для цього їм необхідно надати військово-обліковий документ, який може бути в паперовому або електронному форматі.