В Росії зафіксовано трильйонні втрати: уряд покладає відповідальність на людей із зайвою вагою.


Директор департаменту моніторингу, аналізу та стратегічного розвитку охорони здоров'я Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації Іван Дєєв висловив звинувачення на адресу росіян, які страждають від ожиріння, в тому, що вони наносять економіці шкоду на суму майже вісім трильйонів рублів. Цю інформацію передає портал "Коментарі", посилаючись на російські медіа.

У Росії звинуватили людей з ожирінням у збитках для економіки. Фото: Укрінформ

Представник Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації Іван Дєєв повідомив, що лише третина росіян має оптимальну вагу. Він зазначив, що особи із зайвою вагою завдають економіці країни збитків, що складають 4% від валового внутрішнього продукту.

Відповідно до інформації Міністерства економічного розвитку Російської Федерації, прогнозований номінальний валовий внутрішній продукт країни на 2024 рік досягне 195,8 трильйона рублів, з яких 4% складуть приблизно 7,832 трильйона рублів.

За даними Росстату, частка росіян із надмірною вагою продовжує зростати. У 2023 році вона становила 62,5%, порівняно з 61,7% у 2018 році. Крім того, зростає також кількість офіційно зафіксованих випадків ожиріння серед росіян -- лише у 2022 році було поставлено 419 тисяч нових діагнозів. У 2022 році офіційно з діагнозом "ожиріння" у РФ було 2,18 млн пацієнтів.

Згідно з даними МОЗ, в Україні 59% дорослих людей мають надлишкову масу тіла, з яких майже 25% -- з ожирінням.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у росіян змінюється думка про війну в Україні. Названо групи населення, які найбільше проти військових дій.

Крім того, у "Коментарях" обговорювались основні чинники, що сприяють розвитку ожиріння. Науковці зазначають, що до них належать нездорове харчування, недостатній сон, стресові ситуації та малорухливий спосіб життя.

Related posts