Україна опинилася в стані невизначеності після візиту Зеленського до Сполучених Штатів, зазначає The Washington Post.
Візит Зеленського до Сполучених Штатів, незважаючи на всі його намагання, не здобув значної уваги у Вашингтоні.
Від моменту, коли президент Володимир Зеленський повернувся зі Сполучених Штатів, де він представив свій "План перемоги", минуло більше ніж тиждень. Проте досі залишається незрозумілим, яке враження його стратегія справила на Вашингтон.
Цю інформацію повідомляє The Washington Post.
Видання підкреслює, що візит Зеленського до США, незважаючи на всі його зусилля, не викликав значного відгуку у Вашингтоні. Президент Джо Байден не зміг запропонувати жодних поступок щодо обмеження на глибокі удари по Росії. Натомість сам Зеленський опинився під "перехресним вогнем" через передвиборчу боротьбу між двома кандидатами на пост президента.
Дії Зеленського в США підкреслили тривожну невизначеність, в якій опинилася Україна. Країна покладається на Сполучені Штати як на свого ключового партнера, що надає військову допомогу для протистояння Росії. Однак існує невпевненість щодо тривалості цієї підтримки, оскільки з уваги світової спільноти війна поступово відходить на другий план, особливо на фоні нових загострень на Близькому Сході, зазначає видання.
На наступному тижні президент Зеленський отримає нову можливість представити свій "План перемоги" на зустрічі Контактної групи з оборонних питань України в Рамштайні, куди також завітає Джо Байден. Після того, як Зеленському не вдалося скасувати обмеження на ракети, Київ може отримати інші види підтримки під час конференції в Німеччині, зазначив західний дипломат, який побажав залишитися анонімним.
Дипломат підкреслив, що держави НАТО обмірковують можливості для надання Україні чіткіших шляхів до майбутнього вступу в альянс, хоча ці кроки, ймовірно, не є настільки терміновими, як цього хотілося б Києву.
Згідно з інформацією, опублікованою іспанською газетою El Pais, західні союзники ініціювали нову фазу тиску на українську владу з метою спонукати її до більш гнучкого підходу в переговорах щодо завершення конфлікту.