Укренерго повідомило, чи будуть застосовані графіки відключення електроенергії 16 вересня.


Цю інформацію озвучила пресслужба Укренерго.

"Завтра, 16 вересня, застосування заходів обмеження не прогнозується", - ідеться у повідомленні.

Водночас Укренерго закликає українців споживати електроенергію ощадливо та не вмикати кілька потужних приладів одночасно з 16:00 до 22:00.

22 березня російські війська здійснили напад на Дніпрогес, найбільшу гідроелектростанцію в Україні. Внаслідок цього обстрілу загинула одна особа. Крім того, у річку потрапили нафтопродукти.

25 березня Укргідроенерго оголосив, що відновлення Дніпрогесу вимагатиме кілька років.

Генеральний директор компанії Yasno, Сергій Коваленко, звернувся до українців із проханням зменшити споживання електрики у вечірні години протягом 2024 року.

11 квітня ПАТ "Центренерго" оголосило про повну втрату генераційних потужностей. 22 березня 2024 року окупанти завдали нищівного удару по Зміївській ТЕС у Харківській області, знищивши її. А 25 липня 2022 року російські військові захопили Вуглегірську ТЕС у Донеччині. Внаслідок масштабної атаки з боку РФ також була повністю знищена Трипільська ТЕС у Київській області.

14 квітня колишня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що протягом двох тижнів Росія знищила результати річної роботи з відновлення енергетичних об'єктів в Україні.

16 квітня очільник Міненерго Галущенко казав, що Україна втратила 7 ГВт енергогенерації. Уже 5 травня він заявив, що Україна втратила понад 8 ГВт генерації.

Віцеканцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек 18 квітня в Києві заявив, що Україні необхідно збільшити кількість сонячних електростанцій. "Знищити 10 тисяч сонячних станцій - завдання непросте. Одна станція може бути ціллю, але десять тисяч - це зовсім інша справа. Тому, якщо ви діятимете швидко, за три чи чотири місяці можна досягти значних результатів. Я вважаю, що особливо влітку сонячна енергія може суттєво підтримати Україну", - підкреслив він.

5 травня росіяни обстріляли Слов'янську ТЕС. Туди прилетіло 5 ракет.

8 травня компанія ДТЕК оголосила про напад на три теплоелектричні станції.

24 червня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький висловив думку про необхідність термінового початку будівництва об'єктів розподіленої генерації в Україні. Це стало важливим кроком для забезпечення успішного проходження наступного опалювального сезону. "Ми зобов’язані розвивати нові генеруючі потужності, щоб забезпечити, що у випадку нових атак з боку росіян вони не зможуть зосередитися на 10 або 15 великих електростанціях, а натомість стикнуться з великою кількістю менших об'єктів. Це підводить нас до теми децентралізації генерації. І ми повинні діяти не після перемоги чи закінчення війни, а вже сьогодні," – підкреслив Кудрицький.

28 червня стало відомо, що внаслідок ворожих атак ДТЕК втратив 90% потужностей. На відновлення потрібно близько 350 млн доларів.

1 липня в Держенергонагляді повідомили, що внаслідок масштабних ракетних та дронових атак з боку Росії в Україні було пошкоджено близько 9 ГВт енергетичних потужностей. Час відновлення частини з них заплановано до зими.

Після 20 липня енергетична ситуація в країні покращилася, і відключення електроенергії перестали бути актуальними. Проте 26 серпня Російська Федерація знову завдала масований удар по енергетичній інфраструктурі України. Юрій Бойко, радник прем'єр-міністра Шмигаля, повідомив, що Україні необхідно буде внести зміни до зимового підготовчого плану у зв'язку з атакою, що сталася 26 серпня.

Related posts