У Китаї спостерігаються демографічні виклики: вперше за останні 46 років в країні планують підвищення пенсійного віку.
Тривалий період пенсійний вік у Китаї залишався одним з найнижчих на планеті.
Китай, вперше за 46 років, з 1978 року, прийняв рішення підвищити пенсійний вік, що торкнеться як чоловіків, так і жінок. Це рішення обумовлене спробами уповільнити процес скорочення робочої сили в країні. Інформацію про це опублікувало агентство Bloomberg, посилаючись на державні ЗМІ Китаю.
Так, для чоловіків пенсійний вік буде підвищено з 60 до 63 років, для жінок, рядових працівниць, із 50 до 55 років, жінок на керівних посадах з 55 до 58 років.
Підіймати пенсійний вік розпочнуть із 1 січня 2025 року, але не для всіх одразу: процес розтягнутий на 15 років.
Також для китайців, які працюють, збільшать суму обов'язкових відрахувань на пенсійні виплати, але їх доведеться платити 20 років, а не 15 років, як сьогодні. Це нововведення набуде чинності з 2030 року.
В публікації підкреслюється, що пенсійний вік у Китаї є одним з найнижчих у глобальному масштабі, хоча з 2000 року середня тривалість життя в країні збільшилася з 71 до 78 років станом на 2021 рік.
Китай зазнає серйозних демографічних викликів, оскільки швидке старіння населення супроводжується значним зниженням народжуваності. Це, в свою чергу, призводить до зростаючого навантаження на державний бюджет через збільшення кількості пенсіонерів.
Прогнозується, що до 2035 року частка населення Китаю, яке налічує людей у віці 65 років та більше, досягне 30%, що є значним зростанням у порівнянні з 14,2% у 2021 році.
Крім того, у Китаї існує думка, що не слід "розподіляти" інвестиції з іншими державами. Наприклад, під час засідання в липні Міністерство торгівлі Китаю попередило місцевих автопродуцентів про небезпеки, пов'язані з інвестуванням у закордонне виробництво, зокрема в заводи, розташовані в Росії, Туреччині, Індії та в інших країнах.