Спалах гарячки Західного Нілу в Україні: у Києві 17 людей госпіталізовано, зафіксовано перші летальні випадки.


У Києві з початку літнього сезону госпіталізували 17 людей гарячкою Західного Нілу. Троє з них померли через важкий перебіг хвороби. Про це повідомляє КМДА.

Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург, з початку літа у столичну Свято-Михайлівську клінічну лікарню прийняли 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу.

Згідно з її свідченнями, серед постраждалих є 10 чоловіків та 7 жінок, які проживають у різних районах столиці, а також двоє з них мешкають у Київській та Черкаській областях. Через серйозність їхнього стану пацієнти потребували госпіталізації. Зазначається, що троє з них померли через важкі ускладнення гарячки, зокрема менінгоенцефаліт.

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних захворювань і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. Вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге.

Основним природним джерелом і резервуаром вірусу є птахи, здебільшого мігруючі, у крові яких вірус може перебувати від двох тижнів до понад шести місяців. Певні види комарів також служать переносниками інфекції, заражаючись під час живлення кров'ю і передаючи вірус людині або тваринам. Контактне інфікування через кров хворих тварин трапляється вкрай рідко.

Гарячка Західного Нілу розпочинається раптово, спричиняючи озноб та швидке підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Період гарячки триває від 2 до 6 днів. У важких випадках можливий розвиток менінгіту або енцефаліту.

Як зазначила Гінзбург, на даний момент немає спеціалізованої терапії для цієї хвороби, і лікування полягає у полегшенні симптомів. При перших проявах хвороби необхідно звертатися до лікаря та проходити лікування під контролем спеціаліста, інформуючи про будь-які зміни у своєму стані.

Для зменшення ризику захворювання гарячкою Західного Нілу, слід встановлювати москітні сітки, застосовувати репеленти та носити одяг, який покриває тіло, особливо під час перебування в парках і лісових масивах. Після зниження температури та зникнення комарів загроза зараження гарячкою майже зникає.

Попередньо ми інформували про стрімке збільшення випадків захворювання на Covid-19 у Буковині.

Related posts