В Україні викрито нові "схеми" для ухилення від призову: серед затриманих виявилися посадовці МСЕК та лікарі ВЛК | УНН


У різних регіонах України затримано посадовців медкомісій та лікарень, які допомагали уникнути призову за фіктивними медвисновками. Зловмисникам загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Правоохоронці ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. Серед затриманих - посадовці медико-соціальних експертних комісій та лікарень, передає УНН із посиланням на СБУ.

Згідно з інформацією, наданою СБУ, чиновники отримували хабарі від 2 до 10 тисяч доларів за те, щоб допомогти військовозобов'язаним ухилитися від призову, використовуючи підроблені медичні висновки.

У Кропивницькому місті:

"На гарячому" затримано хірурга, який є членом військово-лікарської комісії, під час отримання хабаря за безпідставне визнання призовника непридатним до військової служби.

У Дніпропетровській області:

Виявлено, що керівниця відділення місцевої лікарні отримувала хабарі за проведення діагностики серйозних хвороб у найближчих родичів військовозобов'язаних.

У подальшому це дозволяло ухилянтам втекти від мобілізації за кордон.

У Харківській області:

Ще одна чиновниця МСЕК потрапила під підозру в участі у великій схемі ухилення від призову, яку Служба безпеки виявила в жовтні цього року.

Голову районної медико-соціальної експертної комісії в Кіровоградській області затримали за підозрою в корупційних діях. 8 листопада 2024 року, 15:36 * 15712 переглядів

Додати!

Працюючи лікарем-реабілітологом, вона підробляла медичні записи своїх пацієнтів, щоб отримати статус інваліда для них.

Згідно з виявленими обставинами, особам, які знаходяться під слідством, було пред'явлено підозру у вчиненні злочинів відповідно до наступних статей Кримінального кодексу України:

▪️ частина 2 статті 28, частина 1 статті 114-1 (втручання в законну діяльність Збройних Сил України та інших військових формувань, здійснене за попередньою змовою групою осіб);

▪️ частина 3 статті 368 (одержання неправомірної вигоди у великому обсязі через прийняття пропозицій чи обіцянок службовою особою);

▪️ частини 3 та 4 статті 358 (фальсифікація документів, використання підроблених документів, вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб);

▪️ частина 3 статті 369-2 (зловживання впливом).

Злочинцям можуть присудити до 10 років позбавлення волі з вилученням їхнього майна.

Related posts