В Україні оновили вартість земельних ділянок: нова ціна за гектар.


В Україні спостерігається зростання цін на сільськогосподарські угіддя. У жовтні 2024 року середня ціна за гектар досягла 52 514 грн, тоді як у вересні вона становила 48 952 грн. Таким чином, ціна зросла більше ніж на 3 500 грн.

Як зазначає Опендатабот, з початку року вартість гектару сільськогосподарських земель в Україні підвищилася на більше ніж 7 200 грн. У січні 2024 року середня ціна за гектар становила 45 232 грн.

Одночасно, жовтневі ціни досягли рекорду в 2024 році. Найменша вартість землі була зафіксована в лютому, коли середня ціна склала 42 806 грн за гектар.

Де ціни на землю найнижчі

В цілому, ціна на гектар землі в різних регіонах України варіюється від приблизно 30 647 до 113 600 гривень. Це означає, що вартість одного гектара в найбільш дорогих областях еквівалентна 3,7 гектара в найбільш бюджетних.

Аналітики зафіксували найнижчі ціни на сільськогосподарську землю в Миколаївській області, які в середньому становлять 30 647 грн за гектар. Також варто звернути увагу на:

Де земля найдорожча

Найвищу вартість земельних ділянок спостерігаємо в Київській області, де середня ціна складає 113 600 грн. Далі за нею розташовані:

В Україні готуються суттєво переписувати ціни на землю

У той же час в Україні передбачається значне підвищення цін на земельні ділянки. За оцінками, у найближчі роки їх вартість зросте на 20%, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Втім, зазначив він, нічого надприродного у цьому процесі немає. Адже останнім часом ціни вже значно збільшились.

"Ціна на землю поступово зростає. У 2021 році середня вартість становила близько 39 000 грн за гектар, тоді як нині вона досягла 46 000 грн за гектар. Очікується, що вартість у гривнях продовжить зростати. Протягом найближчих кількох років вона може піднятися приблизно на 20%", - зазначив Коваль.

При цьому він підкреслив: нині ринок землі поступово стає комерційним. Так:

Як зазначалося на OBOZ.UA, українські фермери мають можливість отримувати по 2 тисячі гривень за кожен гектар землі, але лише в разі, якщо їх діяльність здійснюється на територіях, де ведуться бойові дії. Кабінет Міністрів ухвалив відповідний порядок надання фінансової допомоги для агровиробників.

Related posts